تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

تفاوت صافکاری سنتی و صافکاری pdr

تفاوت صافکاری سنتی و صافکاری pdr


تفاوت صافکاری سنتی و صافکاری pdr : مهم نیست که چقدر مراقب ماشین خود باشید، همیشه این احتمال وجود دارد که یک تصادف کوچک به وسیله نقلیه شما آسیب برساند. صرف نظر از ایراد، یک فرورفتگی جزئی روی بدنه خودرو می تواند شما را به دنبال بهترین راه برای تعمیر و ترمیم بدنه ماشین مجبورکند. هنگامی که رانندگان در وسیله نقلیه خود دچار مشکل یا فرو رفتگی می شوند، گزینه های تعمیر متعددی را در نظر دارند.

انواع مختلفی از ترمیم بدنه ماشین و صافکاری خودرو در دسترس است که هر کدام مزایا و رویکرد های منحصر به فرد خود را دارند. دو مورد از تعمیرات رایج تر، صافکاری سنتی و صافکاری pdr است. در حالی که هر دو می توانند آسیب خودروی شما را برطرف کنند و وسیله نقلیه شما را به جاده بازگردانند، چندین تفاوت کلیدی بین این دو وجود دارد. در این مقاله ضمن آشنای با صافکاری سنتی و صافکاری  pdr به بررسی تفاوت های این دو روش خواهیم پرداخت.

تفاوت صافکاری سنتی و صافکاری pdr

تفاوت صافکاری سنتی و صافکاری pdr

صافکاری سنتی چیست؟

آیا چیزی نا امید کننده تر از پیدا کردن رنگ در خودرو هنگام آسیب دیدگی های سطحی و عمیق وجود دارد؟ مطمئنا، شما نمی توانید یکی از این فرورفتگی های کوچک را به عنوان آسیب قابل توجه طبقه بندی کنید. گفته می شود فرورفتگی ها می توانند ناخوشایند باشند و برای کسانی که به توانایی خود در مراقبت از اتومبیل خود افتخار می کنند، می توانند دلیل قابل قبولی برای نا امیدی باشند. خوشبختانه، به لطف صافکاری سنتی، فرورفتگی‌ های آزار دهنده روی بدنه ماشین و در ها می ‌تواند برای صاحبان خودرو ها به گذشته تبدیل شود.

در روش صافکاری سنتی برای ترمیم آسیب بدنه، مکانیک باید رنگ موجود را سمباده کند. اگر آسیب عمیق باشد، نیاز به پر کننده دارد. پر کننده باید کاملاً با بقیه سطح خودرو هماهنگ شود و بنابراین نیاز به سنباده زدن دارد. قبل از این که با پرایمر آماده شود، سطح باید با خط بدنه خودرو مطابقت داشته باشد. ممکن است چندین لایه رنگ لازم باشد تا رنگ کاملاً با رنگ اصلی وسیله نقلیه شما مطابقت داشته باشد. تنها پس از کامل شدن فرآیند رنگ ‌آمیزی می‌ توان برای تکمیل فرآیند ترمیم بدنه خودرو با روش صافکاری سنتی، یک پوشش شفاف اعمال کرد.

صافکاری سنتی چیست؟

صافکاری سنتی چیست؟

چه زمانی برداشتن دندان سنتی مناسب است؟

گاهی اوقات، آسیب وسیله نقلیه شما برای تعمیر فرورفتگی بدون رنگ بسیار شدید است یا در منطقه ای قرار دارد که این روش را نمی توان اعمال کرد. در این موارد، رانندگان باید یک گزینه سنتی برای صافکاری را در نظر بگیرند.

صافکاری pdr چیست؟

فرآیند صافکاری PDR نیاز به پر کننده، پرایمر، چند لایه رنگ و زمان انتظار در هر مرحله را کاملاً کاهش می ‌دهد. یک تکنسین به سادگی باید با استفاده از ابزار های خط مستقیم به پشت فرو رفتگی برود تا فرو رفتگی را به عقب براند و آسیب را معکوس کند. تعمیر فرو رفتگی بدون رنگ فرآیندی تخصصی است که در آن تکنسین‌ ها پانل‌ های فرو رفته را به شکل قبل از تصادف حرکت می‌ دهند و از یک ابزار حرارتی تخصصی برای تغییر شکل فلز و باز گرداندن آن به شکل اولیه استفاده می کنند.

به طور کلی ارزان تر و سریع تر از گزینه صافکاری سنتی است. صافکاری pdr که به ترمیم فرو رفتگی بدون رنگ شناخته می شود، برای رفع همه چیز از فرو رفتگی و چین‌ خوردگی‌ های جزئی، حتی آسیب ناشی از تگرگ استفاده می‌ شود. در حالی که PDR یکی از مؤثر ترین حالت های صافکاری وسایل نقلیه محسوب می شود، برای هر کار تعمیری مناسب نیست.

صافکاری pdr چیست؟

صافکاری pdr چیست؟

صافکاری سنتی در مقابل صافکاری PDR

اگر به حفظ ارزش خودروی خود و بازگرداندن پایان کار به شرایط کارخانه اهمیت می دهید، PDR اولین گزینه ای است که باید به آن توجه کنید. در این قسمت به بررسی تفاوت های بین این دو روش تعمیر و ترمیم بدنه خودرو پرداخته می شود. تفاوت های صافکاری سنتی و صافکاری pdr شامل موارد زیر است:

  • زمان تعمیر صافکاری سنتی در مقابل صافکاری PDR
  • صرفه جویی در هزینه ها و افزایش ارزش با صافکاری PDR در مقابل صافکاری سنتی
  • ارزش پولی صافکاری سنتی در مقابل صافکاری PDR
  • تفاوت صافکاری سنتی و صافکاری PDR در سازگاری با محیط زیست

زمان تعمیر صافکاری سنتی در مقابل صافکاری PDR

هنگامی که تعمیر فرو رفتگی بدون رنگ را با تعمیر خودکار سنتی مقایسه می کنید، PDR کار را سریع تر و در کسری از زمان و هزینه انجام می دهد. زمان تعمیر PDR به ندرت بیش از چند ساعت طول می کشد مگر این که آسیب شدید باشد. ت

عمیر آسیب ناشی از تگرگ می تواند طولانی ترین زمان را ببرد زیرا معمولاً ده ها فرو رفتگی برای تعمیر وجود دارد. روش سنتی صافکاری خودروی شما می تواند تا یک هفته طول بکشد زیرا به مراحل بیشتری در فرآیند تعمیر نیاز دارد. PDR را می توان در عرض یک روز انجام داد زیرا این مراحل و هم چنین زمان انتظار در بین آن ها را کاهش می دهد.

صرفه جویی در هزینه ها و افزایش ارزش با صافکاری PDR در مقابل صافکاری سنتی

از آن جایی که هنگام استفاده از تکنیک‌ های برداشتن فرو رفتگی بدون رنگ از روش pdr، مراحل کمتری درگیر است، هزینه تعمیرات اغلب به‌ طور قابل توجهی کمتر از هزینه ‌های تعمیر سنتی است. هر چه کاری بیشتر طول بکشد، برای تکمیل کار به نیروی کار بیشتری نیاز است. با تعمیر صافکاری سنتی، شما نه تنها هزینه مواد مورد استفاده را می پردازید، بلکه برای زمان تکمیل تعمیرات نیز هزینه می کنید.

PDR آنقدر کارآمد است که بسته به تعداد فرو رفتگی هایی که نیاز به تعمیر دارند، معمولاً می توانید ماشین خود را در همان روز پس بگیرید. زمان کمتری که برای تعمیرات صرف می‌شود، هزینه‌ های نیروی کار کمتر است. هنگام مقایسه تعمیر خودرو سنتی با تعمیر فرو رفتگی بدون رنگ، اگر وسیله نقلیه شما با PDR قابل تعمیر باشد، هزینه همیشه کمتر خواهد بود.

صرفه جویی در هزینه ها و افزایش ارزش با صافکاری PDR در مقابل صافکاری سنتی

صرفه جویی در هزینه ها و افزایش ارزش با صافکاری PDR در مقابل صافکاری سنتی

ارزش پولی صافکاری سنتی صافکاری PDR

هزینه ها تنها دلیلی نیستند که PDR در هزینه شما صرفه جویی می کند. هم چنین باید ارزشی را که ارائه می دهد در نظر بگیرید. ارزش فروش مجدد یا ارزش نقدی وسیله نقلیه شما به مرور زمان به دلیل مواردی مانند شرایط و مسافت پیموده شده کاهش می یابد. و متأسفانه، روش‌ های سنتی تعمیر فرو رفتگی، بر کاهش ارزش افزوده می ‌شوند. هنگامی که تعدادی از عوامل بر ارزش خودرو شما تأثیر می گذارد، PDR گزینه بهتری است زیرا شامل تغییر یا پاک کردن رنگ اصلی خودرو نمی شود.

PDR راهی برای حفظ رنگ اصلی روی وسیله نقلیه خود ارائه می دهد که ارزش فروش مجدد را افزایش می دهد. نه تنها در هزینه تعمیرات صرفه جویی می کنید، بلکه هر زمان که ماشین خود را بفروشید، ضرر چندانی نخواهید کرد، در صورتی که انجام صافکاری سنتی می تواند ارزش خودرو شما را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

ارزش پولی صافکاری سنتی در مقابل صافکاری PDR

ارزش پولی صافکاری سنتی در مقابل صافکاری PDR

تفاوت صافکاری سنتی و صافکاری PDR در سازگاری با محیط زیست

از آن جایی که برداشتن فرو رفتگی بدون رنگ با استفاده از روش pdr مستلزم استفاده از مواد شیمیایی خشن مانند رنگ ها و پرکننده ها نیست، گزینه سازگار تر با محیط زیست است. محصولاتی که اغلب برای صافکاری معمولی و سنتی استفاده می ‌شوند، می ‌توانند بخارات مضری را در اتمسفر آزاد کنند که نه تنها برای محیط ‌زیست خطرناک است، بلکه برای کسانی که آن ها را در نزدیکی استنشاق می ‌کنند نیز مضر است. از آن جایی که PDR شامل مواد شیمیایی خشن نیست و از نظر فیزیکی هم وقت گیر نیست، نه تنها برای ماشین و محیط زیست شما بهتر است، بلکه برای تکنسین نیز گزینه بهتر و ایمن تری است.

چه زمانی صافکاری PDR نسبت به صافکاری سنتی انتخاب می شود؟

همان طور که در بالا ذکر شد، انجام صافکاری PDR همیشه بهترین گزینه نیست. اگر چه ترجیح داده می شود، اما مواردی وجود دارد که PDR قابل اجرا نیست. فرو رفتگی ها و آسیب های بزرگتر را همیشه نمی توان با این روش برطرف کرد و از بین برد. پس از بازرسی دقیق، تکنسین تصمیم خواهد گرفت که آیا PDR امکان پذیر است یا خیر. اگر این طور نیست، ممکن است روش های سنتی برای ترمیم آسیب مورد نیاز باشد. در برخی موارد، کل پانل حتی ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. PDR معمولاً برای انواع آسیب های زیر استفاده می شود:

  • نوک درب
  • خسارت تگرگ
  • نوک تیز
  • ایجاد آسیب های سطحی
  • آسیب جزئی برخورد
چه زمانی صافکاری PDR نسبت به صافکاری سنتی انتخاب می شود؟

چه زمانی صافکاری PDR نسبت به صافکاری سنتی انتخاب می شود؟

 

 

رای دهید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *