درخواست کارآموزی

تصویر دوربین مدار بسته ثابت نیست : دلایل و راه حل ها – مجتمع آموزش برق

سیستم ضد سرقت
انواع سیستم های ضد سرقت – نصب سیستم ضد سرقت – مجتمع آموزش برق
نوامبر 10, 2019

تصویر دوربین مدار بسته ثابت نیست : دلایل و راه حل ها – مجتمع آموزش برق

نصب دوربین

تصویر دوربین مدار بسته ثابت نیست : دلایل و راه حل ها

                      دوربین های مدار بسته

امروزه دوربین های مدار بسته یکی از سودمندترین دستگاه ها هستند زیرا بر وقایع داخل و اطراف خانه یا مکان های تجاری نظارت و آن ها را ثبت می کند.

این دوربین ها به شما کمک می کنند که هر چیز غیرمجازی را تشخیص دهید و از وقوع انواع فعالیت های جنایی پیشگیری کنید. دوربین های مدار بسته می توانند به صورت زنده تصاویری را بر روی تلویزیون ها، کامپیوترها، و گوشی های هوشمند نمایش دهند.

با این وجود، گاهی اوقات تصاویر زنده به صورت چشمک زن نمایش داده می شوند و این مانع از درست دیدن منطقه ی تحت پوشش می شود. اگر با مشکلی مشابه این مواجه شده اید، دانستن دلایل مشکل و پیدا کردن راه حلی برای آن بسیار مهم است.

در ادامه تعدادی از دلایل چشمک زدن تصویر دوربین مدار بسته و راه حل هایی برای آن ها عنوان شده است :

 

  1. وجود مشکل در برق رسانی

                     نصب دوربین

مانند بیشتر دستگاه ها، ضعیف بودن برق یا عدم دریافت برق کافی توسط دوریین ها می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد آن ها شود. اگر در شب تصاویر دوربین های مدار بسته ی شما چشمک زن و دارای نویز است، اولین چیزی که بای بررسی کنید منبع انرژی است.

دوربین های مدار بسته از چراغ های فروسرخ استفاده می کنند تا بتوانند در شب تصاویر را ضبط کنند. اگر باتری دوربین شما ضعیف باشد، چراغ های فروسرخ انرژی لازم را دریافت نمی کنند تا به درستی عمل کنند.

همچنین باید بررسی کنید که سیستم شما به یک منبع برق اختصاصی متصل باشد و از پاور اسپلیتر برای آن استفاده نکنید، زیرا می تواند از میزان برقی که به دستگاه شما وارد می شود بکاهد.

 

  1. وجود مشکل در مانیتور

یکی دیگر از چیزهایی که باید بررسی کنید این است که آیا پس از قطع کردن اتصال ورودی دوربین و مانیتور، تصویر هنوز هم چشمک زن است یا نه.

اگر هنوز تصویر مشکل دارد یعنی مشکل از مانیتور شماست. در این شرایط باید مانیتور را تعویض و ورودی دوربین را به آن متصل کنید، سپس چگونگی تصویر را بررسی نمایید.

 

  1. اتصال کابل کواکسیال قسمت خروجی دوربین را قطع کنید

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید تا علت چشمک زدن تصویر دوربین خود را بفهمید این است که کابل کواکسیال خروجی دوربین خود را جدا کنید و ببینید که آیا تصویر هنوز هم چشمک زن است یا خیر.

این مسئله به خاطر این است که ممکن است نول پریز به زمین متصل نباشد و در نتیجه کابل و مانیتور شما به زمین متصل نباشند.

  1. شرایط جوی نامساعد

یکی از دلایلی که می تواند سبب چشمک زدن تصویر دوربین شود شرایط جوی نامساعد و در نتیجه عملکرد نامناسب گیرنده است. اگر تصویر دوربین روی مانیتور قطع و وصل می شود بررسی کنید که هوا آفتابی است یا نه.

اگر هوا صاف نیست احتمالاً همین موجب قطع و وصل شدن تصویر می شود. صبر کنید تا هوا آفتابی شود و دوباره تصویر دریافتی از دوربین را چک کنید.

 

دوربین را از برق بکشید

اقدام بعدی که باید انجام هید این است که دوربین را از برق بکشید و ببینید که تصویر ثابت می شود یا خیر. آن چه که اتفاق می افتد این است که عدم اتصال نول به زمین (ungrounded neutral) نشان دهنده ی این است که از اتصال به زمین دوربین به خوبی محافظت نمی شود.

اکنون که می دانید چه مواردی باعث چشمک زدن تصویر دوربین مدار بسته می شود، می توانید خودتان مشکل را حل کنید و یا با یک فرد متخصص تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

 

دورهآموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت کاملا عملی ویژه بازار کار در مجتمع آموزش برق توسط اساتید مجرب در کارگاه های مجهز برگزار می گردد.