درخواست کارآموزی

سه مسئله ی مهم در رابطه با پنل های خورشیدی زمینی که باید بدانید! – مجتمع آموزش برق

تعمیر لپ تاپ
روی لپ تاپ آب ریخته است، چگونه آن را تعمیر کنیم ؟ – تعمیر آب خوردگی لپ تاپ – مجتمع آموزش برق
سپتامبر 16, 2019
تابلو برق
تابلو برق MV یا دارای ولتاژ متوسط – مونتاژ تابلو برق – مجتمع آموزش برق
اکتبر 3, 2019

سه مسئله ی مهم در رابطه با پنل های خورشیدی زمینی که باید بدانید! – مجتمع آموزش برق

پنل خورشیدی

سه مسئله ی مهم در رابطه با پنل های خورشیدی زمینی که باید بدانید!

هنگامی که صاحب خانه تصمیم می گیرد یک سیستم انرژی خورشیدی بر روی خانه ی خود نصب کند احتمالاً اولین چیزی که به ذهن او می رسد نصب پنل خورشیدی بر روی پشت بام خانه است.

آن چه که بسیاری از صاحبان خانه متوجه نمی شوند این است که نصب پنل های خورشیدی زمینی هم بسیار راحت و هم به صرفه است. در ادامه سه مسئله ی مهمی که لازم است درباره ی پنل های زمینی بدانید گفته شده است.

پنل خورشیدی

  1. در بیشتر مواقع، نصب پنل های زمینی برای شما بهترین گزینه است

با وجود این که صفحه های خورشیدی نصب شونده بر روی سقف رایج ترین انتخاب صاحب خانه ها هستند، دلایل زیادی هم برای انتخاب سیستم خورشیدی زمینی وجود دارد.

به طور کلی، پنل های خورشیدی زمینی برای تولید هر وات انرژی نسبت به پنل های سقفی هزینه ی بیشتری لازم دارند چرا که هزینه های ناشی از نصب آن ها بیشتر بوده و نصب آن ها نیز سخت تر است و به انرژی بیشتری نیاز دارد.

این جمله به این معناست که در صورتی که خانه شما برای نصب پنل های سقفی مناسب نیست در این صورت نصب سیستم خورشیدی زمینی در طولانی مدت برایتان مقرون به صرفه تر خواهد بود.

ورقه های خورشیدی سقفی به ویژگی های سقفی که قرار است بر روی آن نصب شوند محدود هستند. اگر زاویه ی سقف شما مناسب نیست، رو به جنوب نیست، و یا موانعی از جمله دودکش و پنجره ی نورگیر شیروانی روی آن وجود دارند، در این صورت میزان بازدهی و تولید صفحه های خورشیدی کمتر خواهد بود.

از طرف دیگر، پنل های خورشیدی زمینی در هر مکانی که دارای شرایط مساعد باشد می توانند نصب شوند.

به علاوه، اگر میزان برق مصرفی شما بسیار زیاد است ممکن است سقف به اندازه ی کافی بزرگ نباشد تا سیستم خورشیدی بتواند از پس تولید میزان برق مصرفی شما بر بیاید.

درست برعکس آن، سیستم خورشیدی زمینی بدون این که به ویژگی ها و اندازه ی سقف محدود باشد می تواند میزان برق مصرفی شما را تأمین کند.

 

  1. همه ی سیستم های خورشیدی زمینی مثل هم ساخته نشده اند

به طور کلی دو نوع سیستم خورشیدی زمینی وجود دارد :

 

سیستم زمینی استاندارد : این سیستم دارای چهارچوب فلزی است که به زمین متصل شده تا پنل های شما را بالا و در زاویه ی درست نگه دارد.

بعضی از سیستم های خورشیدی زمینی استاندارد می توانند چند مرتبه در سال به علت تغییرات فصلی و جهت تابش خورشید به صورت دستی تنظیم شوند.

                          

سیستم های خورشیدی پایه دار : در این سیستم های زمینی چندین پنل بر روی یک پایه نصب می شوند که آن ها را بالاتر از سطح پنل های استاندارد نگه می دارد.

سیستم های پایه دار معمولاً دارای سیستم های ردیابی خورشید هستند که به صورت خودکار شیب پنل های خورشیدی را تغییر می دهند تا آن ها بیشترین میزان تابش خورشید را جذب کنند.

سیستم های ردیابی می توانندمیزان تولید انرژی خورشیدی توسط پنل ها را تا 25% و یا بیشتر افزایش دهند. اگر تصمیم دارید که به سیستم خورشیدی زمینی خود یک سیستم ردیابی وصل کنید می توانید یک سیتم تک محور یا دو محور را انتخاب کنید.

سیستم های تک محور در طول روز با حرکت خورشید در آسمان پنل های خورشیدی شما را در جهت خورشید حرکت می دهند. سیستم های ردیابی دو محور می توانند بر اساس تغییرات فصلی نیز با توجه به موقعیت خورشید تنظیم شوند.

 

  1. پنل های خورشیدی زمینی برای همه ی صاحبان خانه مزایایی دارد

حتی اگر شرایط سقف خانه ی شما برای نصب پنل های خورشیدی بسیار خوب است، باز هم انتخاب سیستم خورشیدی زمینی برایتان مزایای بسیاری به همراه دارد.

اول این که جاگذاری کردن پنل های زمینی بسیار آسان است زیرا آن ها می توانند در فضاهای باز نصب شوند و برای نصب آن ها نیازی به سوراخ کردن سقف نیست.

به علاوه بندها و مهارهایی که در نصب سیستم های استاندارد استفاده می شوند بسیار سبک و قابل حمل هستند (اگر خواهان نصب سیستم های زمینی پایه دار هستید باید بدانید که آن ها معمولاً محکم تر نصب می شوند).

دوم این که هر یک از صفحات خورشیدی زمینی نسبت به صفحات روی پشت بام انرژی بیشتری تولید می کنند زیرا به ویژگی های سقف محدود نیستند و در بهترین مکان و زاویه نصب می شوند تا تولید انرژی آن ها بهینه باشد.

این بدان معناست که شما با نصب پنل های زمینی به جای پنل های هم اندازه ی سقف انرژی بیشتری تولید می کنید و در طولانی مدت برایتان به صرفه تر خواهد بود.

سوم این که پنل های خورشیدی زمینی برای تمیزکاری و تعمیرات به راحتی در دسترس هستند

همچنین اگر در محلی زندگی میکنید که میزان بارش برف در آن زیاد است نصب این نوع پنل ها به شما پیشنهاد می شود چرا که زدودن برف از روی پنل ها بسیار آسان تر است.

بیشتر متخصصین و نصابان پیشنهاد می کنند که پنل های زمینی را برای نصب انتخاب کنید.

هزینه های ناشی از نصب پنل های استاندارد نظیر نصب پنل های سقفی است اما اگر تمایل دارید که یک سیستم ردیاب نیز بر روی سیستم خورشیدی خود نصب کنید باید هزینه ی بیشتری را متحمل شوید اما در نهایت بازدهی و تولید برق بیشتر می تواند هزینه های ناشی از نصب ردیاب را براتان جبران کند.

 

دوره آموزش نصب پنل های خورشیدی به صورت کاملا عملی در کارکاه های مجهز مجتمع آموزش برق برگزار می گردد.