درخواست کارآموزی

نحوه تعمیر سیستم امنیتی – نحوه تعمیر سیستم دوربین مداربسته

تعویض صفحه نمایش LCD برای دوربین Canon Eos Rebel T6i
آوریل 18, 2019
چند روش برای اتصال دوربین مدار بسته به کامپیوتر یا لپ تاپ
می 13, 2019

نحوه تعمیر سیستم امنیتی – نحوه تعمیر سیستم دوربین مداربسته

فهمیدن این که دوربین های مدار بسته دچار چه مشکلی شده اند کمی دشوار است به همین دلیل ما تعدادی از مشکلات و راه حل های آنان را برای راهنمایی شما در کنار هم گرد آورده ایم.

تعمیر دوربین مداربسته

 

  1. بازبینی اتصالات برق و دوربین

گاهی ممکن است مشکل پیش آمده مورد ساده ای همچون قطع اتصال یک هدایت گر و یا حتی پایین بودن سرعت اینترنت باشد.

دوربین های دارای پروتکل اینترنتی (IP) معمولاً دارای اندیکاتورهای ال ای دی هستند که برای انتقال داده ها در شبکه استفاده می شوند اما ممکن است در داخل دوربین جا گذاری شده باشند.

اگر چراغ های ال ای دی روشن نمی شموند باید بررسی کنید که دوربین به پریز برق متصل باشد. توجه داشته باشید که دوربین شما باید از طریق برق انرژی دریافت کند نه باتری بنابراین ببرسی کنید که دوربین میزان برق مورد نیاز خود را دریافت می کند زیرا برخی از دوربین های پیچیده تر مانند یک دوربین پَن تیلت زوم به مقدار وات بیشتری نسبت به مقداری که پریز های معمولی تامین می کنند نیاز دارد.

 

  1. جستجو و پینگ کردن ( ping ) دوربین

آدرس پروتکل اینترنتی خود را از طریق دفترچه راهنمای دوربین پیدا کنید. پس از آن که آدرستان را پیدا کردید شما قادر خواهید بود که با پینگ کردن آن با استفاده از لپ تاپ و یا گوشی هوشمند خود توانایی اتصال خود را بررسی کنید.

“cmd” را در موتور جستجوی خود سرچ کنید و این سبب می شود که فرمان های داس ( DOS ) برایتان باز شود. پس از باز شدن این صفحه از شما خواسته می شود که کلمه ی ping و آدرس پروتکل اینترنتی خود را وارد کنید.

اگر با عباراتی همچون ” زمان درخواست به پایان رسیده است ” و یا ” عدم دسترسی به میزبان مقصد” را مشاهده کردید، بررسی کنید که دوربین تان با سیستمی که از آن استفاده می کنید در یک شبکه باشند. پس از این که دوربین خود را در شبکه دیدید سعی کنید که با مرورگر خود به شبکه متصل شوید.

 

 

  1. نام کاربری و گذرواژه ی خود را از یاد نبرید .

اگر شما توانسته اید دوربین خود را ping کنیداما نمی توانید به شبکه متصل شوید، ممکن است رمز عبور و یا گذرواژه ی خود را اشتباه وارد کرده باشید. اگر مشکل همین باشد باید به دفترچه راهنمای خود مراجعه کنید.

 

  1. جدول پروتکل تفکیک آدرس را چک کنید .

جدول های پروتکل تفکیک آدرس را که معمولاً بیرون از دوربین روی سیستم شما قرار دارند را بررسی کنید. با استفاده از پروتکل تفکیک آدرس (ARP) امکان دستیابی به رایانه و آدرس پروتکل اینترنتی مرجع وجود دارد.

 

  1. تایید عدم وجود مشکل در پروتکل اینترنتی

اگر شما بیش از یک دوربین دارید باید مطمئن شوید که آدرس های پروتکل اینترنتی آن ها با یکدیگر متفاوت است زیرا این امر ممکن است باعث توقف دسترسی شما به یکی از دوربین ها یا تمام آن ها شود.

 

  1. به روز رسانی رابط افزار (برنامه ی رابط میان نرم افزار و سخت افزار)

ببینید که آیا دوربین هایتان به روز هستند. شما می توانید با اتصال به VMS و دسترسی به صفحه ی اینترنتی دوربین خود آن را به روز رسانی کنید.

  1. راه اندازی مجدد دوربین

گاهی اوقات لازم است که سیستم خود را خاموش کرده و پس از 10 الی 20 ثانیه مجدداً آن را روشن کرده و تنظیمات خود را دوباره وارد کنیم.

 

 

  1. بررسی کابل ها

مطمئن شوید که کابل ها صاف و کاملاً سالم هستند زیرا اگر دارای پیچ خوردگی باشند یا اتصال آن ها شل شده باشد، این امر ممکن است ریشه ی مشکلات پیش آمده برای سیستم شما باشند.

 

  1. بازگشت به تنظیمات کارخانه

این کار ممکن است برای شما بسیار سخت باشد زیرا تمام موارد ثبت شده در تاریخچه سیستم پاک می شود اما این فرایند به رفع هر مشکلی کمک می کند.

بازگشت به تنظیمات کارخانه به راحتی می تواند با فشردن یک گیره ی کاغذ در داخل سوراخ کوچک دکمه ی ریسِت که در پشت دوربین مداربسته قرار دارد، صورت گیرد.

 

  1. تماس با شرکت سازنده و یا ارائه ی خدمات از راه دور

اگر علی رغم تلاش هایتان مشکل رفع نشد و یا در منبع مشکل دچار تردید از یک متخصص بخواهید که شما را یاری کند.

 

دوره های آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش تعمیرات دوربین مدار بسته به طور کاملا عملی ویژه بازار کار در کارگاه های مجهز مجتمع آموزش برق برگزار می گردد.