درخواست کارآموزی

چند روش برای اتصال دوربین مدار بسته به کامپیوتر یا لپ تاپ

نحوه تعمیر سیستم امنیتی – نحوه تعمیر سیستم دوربین مداربسته
می 9, 2019
نحوه تعمیر دوربین مداربسته
می 20, 2019

چند روش برای اتصال دوربین مدار بسته به کامپیوتر یا لپ تاپ

روش اول : اتصال یک سیستم مدار بسته ی حفاظتی به کامپیوتر/ لپ تاپ ( با شبکه یا بدون شبکه)

چگونه بدون شبکه ی روتر سیستم مدار بسته را به کامپیوتر وصل کنیم؟

مرحله 1 : همه ی دوربین ها را به NVR وصل کنید.

هنگامی که سیستم مدار بسته ی IP خود را خریداری کردید تمام دستگاه های آن را متصل کنید _ دستگاه NVR را به مانیتور  و ماوس کامپیوتر خود متصل کنید، برای برق رسانی به NVR و دوربین ها و سایر قطعات از یک آداپتور برق استفاده کنید. در سیستم های Wi-Fi به محض این که  Wi-Fi NVR و دوربین های Wi-Fi شارژ شوند به صورت خودکار به یکدیگر متصل می شوند و شروع به برقراری ارتباط می کنند. در سیستم های PoE، دوربین های PoE را از طریق کابل های شبکه به NVR وصل کنید.

مرحله 2 : شروع کنید به مشاهده ی دوربین های IP.

راهنمای راه اندازی و نصب روی صفحه ی شما باز خواهد شد و شما را یاری می کند تا دوربین های خود را ببینید و پیکربندی سیستم را انجام دهید. حالا شما می توانید تمام دوربین ها را در مانیتور خود ببینید و ضبط فیلم را شروع کنید.

 

چگونه یک سیستم مدار بسته ی حفاظتی را با شبکه ی روتر ( مسیریاب ) به کامپیوتر وصل کنیم؟

مرحله 1 :  همه ی دوربین ها را به NVR وصل کنید. اقداماتی که در بالا گفته شد را انجام دهید.

مرحله 2 : از طریق کابل شبکه ی تهیه شده NVR را به روتر متصل کنید.

مرحله 3 : شروع کنید به مشاهده ی دوربین ها

راهنمای راه اندازی و نصب روی صفحه ی شما باز خواهد شد و شما را یاری می کند تا دوربین های خود را ببینید و پیکربندی سیستم را انجام دهید.

اگر لازم است که دوربین های IP خود را در کامپیوتر دیگری که در همان شبکه نیست ببینید، باید شناسه ی کاربری NVR را به نرم افزار وارد کنید تا از راه دور به دوربین ها دسترسی داشته باشید.

 

روش دوم : اتصال یک دوربین PoE (سیمی) IP به کامپیوتر بدون استفاده از تبدیل/ اینجکتور PoE

اتصال یک دوربین PoE سیمی IP به کامپیوتر مانند اتصال دوربین Wi-Fi به کامپیوتر و حتی ساده تر از آن است. شما نیازی به استفاده از آداپتور برق ، تنظیم Wi-Fi و جدا کردن کابل شبکه ندارید.

وسایل لازم :

  • دوربین PoE
  • کامپیوتر یا لپ تاپ مورد نظرتان
  • یک کابل شبکه
  • یک روتر با قابلیت PoE

 

مرحله 1 : برای اتصال دوربین و روتر از یک کابل شبکه استفاده کنید.

PoE ( تغذیه از اترنت ) به این معناست که شما می توانید تنها با استفاده از یک کابل شبکه، هم ویدیو و هم برق را انتقال دهید. بنابراین فقط با استفاده از یک کابل شبکه دوربین را به روتر وصل کنید سپس دوربین هم برق مورد نیازش را دریافت میکند و هم به شبکه دسترسی پیدا می کند.

اتصال دوربین مداربسته

لطفاً از داشتن قابلیت PoE روتر خود اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت از روش سوم اتصال استفاده کنید.

 

مرحله 2 : دوربین IP را در کامپیوتر خود ببینید.

نرم افزار نظارت موجود در کامپیوتر خود را باز کنید تا دوربین را اضافه کرده و تصاویر زنده ی آن را مستقیماً ببینید. یکی از نرم افزارهای پیشنهادی Reolink client می باشد. به دلیل اینکه کامپیوتر و دوربین در یک شبکه هستند، Reolink client به صورت خودکار جستجو می کند و دوربین را مستقیماً نمایش می دهد.

روی کلمه ی شروع کلیک کنید سپس می توانید تصاویر دوربین را روی کامپیوترتان ببینید. همچنین می توانید پیکر بندی را طوری انجام دهید که دوربینتان تمام ویژگی هایی که می خواهید را داشته باشد.

توجه : اگر لازم است که دوربین IP خود را در کامپیوتر دیگری که در همان شبکه نیست ببینید، باید شناسه ی کاربری دوربین را به نرم افزار وارد کنید تا از راه دور به دوربین ها دسترسی داشته باشید.

 

روش سوم : اتصال یک دوربین PoE (سیمی) IP به کامپیوتر با استفاده از تبدیل  PoE

اگر روتر شما سیستم PoE را ساپورت نمی کند شما به یک تبدیل یا اینجکتور PoE نیاز دارید تا بتوانید دوربین IP خود را به کامپیوترتان متصل کنید.

ابزار های لازم :

  • دوربین PoE
  • آداپتور برق دوربین
  • کامپیوتر یا لپ تاپ مورد نظر
  • کابل شبکه
  • روتر (مسیریاب)
  • تبدیل PoE یا اینجکتور PoE

 

به دلیل این که مراحل اتصال یک دوربین PoE IP به کامپیوتر با استفاده از تبدیل  PoEکاملا شبیه به اتصال آن بدون اینجکتور/ تبدیل PoE است، می خواهیم در اینجا کار را برایتان راحت تر کنیم.

 

تمام دستگاه ها را به صورتی که در عکس زیر نشان داده شده است به هم وصل کنید:

نحوه اتصال دوربین

 

توجه : هنگامی که دوربین PoE IP را به اینجکتور یا تبدیل PoE که با کابل های اترنت به روتر متصل شده است، وصل می کنید شما موفق به اتصال دوربین به شبکه می شوید. برای یک دوربین IP بی سیم در صورتی که تنظیمات پیکر بندی Wi-Fi را انجام نداده اید، باید از یک کابل شبکه برای اتصال به روتر استفاده کنید.

پس از آن دوربین IP بی سیم شما تحت شبکه خواهد بود. بعداً می توانید تنظیمات پیکربندی Wi-Fi را انجام هید تا بدون نیاز به سیم دوربین IP بی سیم خود را به شبکه متصل کنید.

به یاد داشته باشید که باید دوربین IP بی سیم خود را به یک منبع برق متصل کنید.

سپس در نرم افزار Reolink client دوربین خود را اضافه کنید تا به صورت زنده تصاویر آن را ببینید.

دوره های آموزش نصب دوربین مداربسته به طور کاملا عملی در کلاس های مجهز مجتمع آموزش برق برگزار می شود.