بازار کار ecu خودرو – درآمد شغل ایسیو خودرو به همراه سرمایه مورد نیاز


دسته بندی: مقالات ایسیو خودرو | انتشار: 7 ماه قبل | اشتراک گذاری:

با توجه به افزایش تولید خودرو و نیاز به تعمیرات مختلفی که دارند، تمامی مشاغلی که در ارتباط با خودروهای مختلف می باشند از بازار کار خوبی برخوردار می باشند. روز به روز تولید خودرو افزایش یافته و بیش از یک نفر در یک خانواده دارای اتومبیل می باشند، به همین دلیل است که مشاغل خودرویی به هیچ عنوان اشباع نمی شوند و افرادی که وارد این حرفه های می گردند معمولا به درآمد بالایی دست می یابند. یکی از قطعاتی که در خودروهای انژکتوری به کار رفته است ecu می باشد که به کامپیوتر خودرو معروف است و احتمالا بسیاری از شما نام آن به گوشتان خورده است و جهت تعمیر آن به تعمیرکار ecu مراجعه کرده اید. بازار کار ecu خودرو نیز بسیار پر رونق بوده و می توان با شرکت در دوره های آموزشی مربوط به آن، وارد این شغل گردید. در این مطلب به درآمد و بازار کار حرفه ای ecu خودرو به همراه سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار این حرفه پرداخته شده است.

معرفی شغل ecu خودرو

پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر سبب پیشرفت در طراحی خودروها نیز شده است و در این صنعت کنترلرهای مکانیکی به کنترلرهای الکترونیکی تبدیل شده اند و به جای آنها به کار می روند. این کنترلرهای جدیدی که وارد خودروها می شوند نیاز به کنترل شدن توسط قطعه ای خاص در خودرو دارند که این کار را ecu یا کامپیوتر خودرو انجام می دهد. Electronic Control Unit که به اختصار ECU نامیده می شود واحد کنترل الکترونیک خودرو و یا مغز متفکر خودرو می باشد که عمر زیادی در ایران نداشته و حدودا 15 سالی از ورود آن به خودروهای انژکتوری در ایران می گذرد. در واقع کنترلرها یا ریزپردازنده هایی که در خودروها وجود دارند جهت انجام اموری مانند دست یابی به مصرف سوخت کمتر، امکانات ایمنی و رفاهی مختلف، سیم کشی کمتر خودرو، تشخیص مشکلات فنی خودرو به شکل عمیق و راحت کردن روند طراحی و تولید خودرو در اتومبیل ها طراحی می شوند و ایسیو نیز وظیفه کنترل کردن آنها را بر عهده دارد. در واقع بدون وجود ecu امکان استفاده از بسیاری امکانات در خودرو وجود نخواهد داشت. با توجه به این که ecu از قطعات مختلفی تشکیل شده است امکان خراب شدن هر یک از این قطعات و در نتیجه کار نکردن ایسیو وجود دارد که در این صورت حتما باید به تعمیرکار ایسیو خودرو جهت تعمیر آن مراجعه نمود.معرفی شغل ecu خودرو

بازار کار  ecu خودرو

تعمیرات ecu یکی از حرفه هایی است که نیازمند تخصص و مهارت بالایی بوده و افراد مبتدی قادر به انجام تعمیرات ایسیو نخواهند بود. از آن جایی که قطعه ایسیو در خودروها از قطعات مهم و حیاتیی به شمار رفته و در صورتی که خراب شد ممکن است مشکلات مختلفی در کار کردن خودرو به وجود آید نیاز است تا در صورت بروز مشکل در آن حتما به تعمیرکار مراجعه شود. البته امکان تعویض ایسیو نیز وجود دارد اما به علت قیمت بالایی که این قطعه دارد اکثر افراد ترجیح می دهند تا به تعمیر آن بپردازند. این موضوع در کشور ما که سال هاست با تحریم ها دست و پنجه نرم می کند نمود بیشتری دارد چرا که با توجه به قیمت دلار قیمت این قطعه بسیار بالا خواهد بود. در نتیجه نیاز به افرادی که در تعمیرات ecu دارای تخصص و تجربه بالایی باشند در جامعه به شدت احساس می شود و با توجه به این که تعداد خودروها بسیار زیاد است هر چه قدر تعمیرکاران بیشتری وارد این حرفه شوند هنوز هم بازار اشباع نشده و نیاز به آنها احساس می شود. می توان نتیجه گرفت که بازار کار تعمیرکاران ایسیو خودرو بسیار پر رونق بوده و آینده شغلی خوبی برای آنها پیش بینی می گردد.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار ecu خودرو

تامین سرمایه برای راه اندازی یک حرفه از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشت و پیش از راه اندازی شغل به میزان دقیق سرمایه و ابزار کار مورد نیاز فکر کرد. برای افرادی که دارای سرمایه زیادی نمی باشند راه اندازی مشاغل فنی که نیازمند سرمایه اندکی بوده و در کنار آن درآمدزایی بالایی داشته باشد بسیار مناسب خواهد بود. مشاغلی که در ارتباط با خودرو می باشند معمولا از بازار کار و درآمد بالایی برخوردار بوده و سرمایه زیادی نیز نیاز ندارند. در صورتی که علاقمند به فعالیت در حوزه تعمیرات ایسیو خودرو می باشید نیاز است تا در ابتدا سرمایه ای را جهت اجازه یا خرید مغازه برای فعالیت در نظر بگیرید. مغازه ای که قصد کار کردن در آن را دارید باید در مکانی پر رفت و آمد و ترجیحا در خیابان اصلی شهر باشد. البته در صورتی که از این سرمایه برخوردار نمی باشید می توانید با تعمیرگاه های خودرو تعامل نموده و در مغازه آنها شروع به کار نمایید و به صورت درصدی یا ماهیانه به آنها مبلغی را ارائه دهید.

تجهیزات و ابزار کار از موارد دیگری است که باید برای آن برنامه ریزی نمود. شغل تعمیرات ecu خودرو نیازمند دستگاه ها و تجهیزات مختلفی می باشد که از آن جمله می توان به پروگرامر، دیاگ، تستر ایسیو، انژکتور شور، تستر سیم کشی خودرو، مولتی متر و هویه اشاره کرد. پروگرامر برای برنامه ریزی آی سی های مختلفی که در ایسیو قرار دارند و موارد دیگر مورد استفاده می گیرد و در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد و نیاز است تا یک تعمیرکار ایسیو دارای این وسیله باشد. تستر ایسیو نیز از لوازم ضروری برای یک تعمیرکار ایسیو می باشد که وظیفه شبیه سازی خودرو را دارد و با وجود آن در هنگام تست ایسیو نیازی به نصب ecu بر روی خودرو نمی باشد. خطاها و مشکلات مختلفی که در ایسیو به وجود می آید با استفاده از دستگاه دیاگ قابل شناسایی و تشخیص بوده و در هنگام خرابی قسمت های الکترونیکی خودرو از دیاگ زدن استفاده می نمایند. انژکتور شور نیز از دیگر وسایلی است که یک تعمیرکار ایسیو می تواند آن را تهیه نماید اما وجود این وسیله مانند دیگر تجهیزات ضروری نمی باشد. تستر سیم کشی خودرو نیز در مواقعی استفاده می شود که پس از تست ایسیو متوجه شدید که خرابی مربوط به ایسیو نبوده و نیاز به بررسی سیم های خودرو با استفاده از تستر سیم می باشد. مولتی متر و هویه و یک سری ابزارهای جانبی مختلف دیگر از جمله ابزارهایی است که برای ورود به حرفه تعمیرات ایسیو باید برای آنها سرمایه ای را در نظر گرفت.

چگونگی ورود به شغل تعمیرات ایسیو خودرو

ممکن است بسیاری از افراد علاقمند به ورود به این حرفه باشند اما راه ورود به آن را ندانند. برای وارد شدن به شغل تعمیرات ایسیو خودرو می توان نزد استادکاری با تجربه برای مدتی به عنوان کارآموز و شاگرد کار کرد و بعد از این که در این حرفه تخصصص و مهارت کافی پیدا نمود به انجام کار به صورت مستقل پرداخت. این کار ممکن است کمی زمان بر باشد و افراد با تئوری های این شغل آشنا نگردند.چگونگی ورود به شغل تعمیرات ایسیو خودرو

یکی از روش های بسیار کارآمد برای آموزش مهارت های لازم برای تعمیرات ایسیو، شرکت در دوره های آموزشی مربوط به این حرفه می باشد. این دوره های آموزشی در آموزشگاه های مختلفی که در سطح شهر وجود دارند برگزار می گردد. در هنگام انتخاب آموزشگاه باید تحقیقات زیادی را انجام داد تا بتوان مهارت ها را به صورت اصولی و کامل فرا گرفت. آموزشگاه باد تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای فعالیت نموده و پس از پایان دوره ها و قبولی در آزمون فنی و حرفه ای مدرک معتبر به کارآموزان ارائه شود.

این آموزشگاه ها از مربیان و اساتید حرفه ای و با تجربه برخوردار می باشند که مباحث مختلف را به صورت تئوری و عملی به کارآموزان آموزش تعمیرات ecu خودرو می دهند. کارگاه هایی که در این آموزشگاه ها وجود دارد بسیار مجهز بوده و افراد به صورت عملی با نحوه تعمیرات ایسیو آشنا می گردند.

افزایش درآمد در شغل تعمیرات ایسیو خودرو

تعمیرات ecu خودرو از جمله مشاغلی است که می توان از طریق آن درآمد خود را بسیار افزایش داد. البته برای افزایش درآمد باید نکات مختلفی را رعایت نمود تا به موفقیت در این شغل دست پیدا کرد. در مرحله اول و از اصلی ترین نکاتی که باید ان را مد نظر قرار داد کیفیت کار فوق العاده است. با افزایش مهارت های عملی خود و حسن انجام کار، مشتریان به شما اعتماد کرده و شما را به دیگر افراد برای انجام کار معرفی می نمایند و به مرور زمان شما به یک تعمیرکار حرفه ای ایسیو تبدیل می شوید و به تبع آن به درآمد بالایی نیز دست خواهید یافت.

برخورد مناسب با مشتری یکی دیگر از عواملی است که می تواند به جذب مشتری کمک زیادی کرده و به افزایش درآمد شما منجر گردد. انجام تبلیغات مناسب در جاهای مختلف می تواند نقش مهمی در افزایش درآمد شما داشته باشد. سرعت عمل بالا و تحویل به موقع کار نیز از ضروریات این شغل بوده که باید به آن توجه نمود. بهتر است قیمت هایی که برای ارائه خدمات به مشتریان دریافت می کنید متناسب بوده و به صورت رقابتی با دیگر افراد شاغل در این حرفه عمل نمایید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس