بازار کار نصاب پکیج به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی


دسته بندی: مقالات تعمیرات | انتشار: 6 ماه قبل | اشتراک گذاری:

اهمیت داشتن شغل برای هر فردی به قدری زیاد است که افرادی که بیکار بوده و مشغول فعالیتی نمی باشند از جایگاه اجتماعی مناسبی برخوردار نبوده و علاوه بر آن برای گذران زندگی از درآمد و حقوقی برخوردار نمی باشند. امروزه معضل بیکاری، یکی از مشکلات در جوامع مختلف می باشد و مسئولین هر جامعه در تلاشند تا در کشور خود برای افراد مختلف اشتغال زایی نمایند. البته با پیشرفت تکنولوژی نیاز به نیروی کار بیشتر شده و افراد می توانند با کسب مهارت های مختلف در حرفه های گوناگون مشغول به کار گردند.پکیج دیواری یکی از وسایلی است که در سال های اخیر وارد بازار شده و در این مدت استقبال زیادی از دستگاه در ساختمان های مختلف به منظور گرم کردن فضای ساختمان و تامین آب گرم مصرفی شده است. نصب پکیج نیاز به تخصص و مهارت بالایی داشته و از حساسیت زیادی برخوردار است که تنها از یک نصاب پکیج بر می آید. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی این شغل و  میزان درآمد و بازار کار نصاب پکیج بپردازیم تا افراد علاقمند به این حرفه با جزئیات کار آشنا شده و برای راه اندازی این شغل اقدام نمایند.

معرفی شغل نصب پکیج

به نوعی از سیستم های گرمایشی که امروزه به جای موتورخانه ها به کار می روند پکیج گفته می شود. پکیج ها دارای ابعاد اندازه هایی کوچک بوده و استفاده بسیار راحت تری نسبت به موتورخانه ها دارند؛ همچنین هر واحد ساختمانی می تواند به صورت مجزا از یک پکیج استفاده نموده و نیازی به پرداخت شارژ ماهیانه برای موتورخانه وجود نخواهد داشت. برای نصب پکیج های دیواری و راه اندازی آنها نیاز است تا در رابطه با ساختار این دستگاه اطلاعات کافی داشته و نسبت به عملکرد آن آگاهی های مورد نظر را کسب نمود. نصب غیر اصولی و نادرست پکیج می تواند موجب بروز خطرات و مشکلات جبران ناپذیری گردد که برای جلوگیری از این خطرات نیاز است تا از فردی که در این حرفه دارای مهارت و تخصص کافی می باشد استفاده نمود. به افرادی ه در حوزه نصب و راه اندازی انواع پکیج فعالیت می کنند نصاب پکیج گفته می شود. این افراد علاوه بر نصب، قادر به انجام عیب یابی و تعمیرات پکیج نیز بوده و با تمام استانداردها و قواعدی که برای نصب و کارکرد پکیج وجود دارد آشنا می باشند.

بازار کار نصاب پکیج به چه شکل می باشد؟

با وجود تنوع بالایی که در سیستم های گرمایشی وجود دارد اما به علت مزایای زیادی که پکیج از آن برخوردار است استفاده از آن بسیار گسترش یافته و امروزه در اکثر ساختمان ها از این وسیله استفاده می شود. به همین علت است که بازار کار نصب پکیج بسیار پر رونق بوده و افرادی که در این حرفه مشغول به فعالیت می باشند از درآمد و مراجعه مشتریان رضایت بالایی دارند. نصب پکیج نه تنها در کشور ما، که در سایر کشورهای جهان نیز صورت گرفته و نصابان پکیج در سراسر جهان آینده شغلی تضمین شده ای داشته و به راحتی می توانند در پروژه های مختلف ساختمانی مشغول به کار گردند.

هر چه میزان ساخت و ساز در یک جامعه بیشتر باشد بازار کار مشاغل وابسته به آن مانند نصب پکیج نیز رونق یافته و تعداد مشتریان افزایش می یابد. به همین دلیل با بهبود وضعیت اقتصادی و توانایی افراد برای ساخت ساختمان، نصابان پکیج نیز کسب و کاری پر رونق تر داشته و میزان درآمد بالاتری نصیبشان می گردد.

به علت گسترش استفاده از پکیج ها به عنوان سیستم گرمایشی، آینده شغلی نصابان پکیج تضمین شده بوده و روز به روز با پیشرفت بیشتری مواجه می گردد.

میزان سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار

برای شروع به کار نصب انواع پکیج نیاز است تا در ابتدای امر مبلغی را جهت آموختن مهارت های مورد نیاز کنار بگذارید؛ البته این مبلغ زیاد نبوده و برای شرکت در دوره های آموزشی مبلغی در حدود 2 میلیون تومان کافی می باشد. بسیاری از نصابان پکیج اقدام به راه اندازی مغازه ای برای خود نموده و مشتریان جهت انجام امور تعمیرات به آنها مراجعه می نمایند.

هزینه اجاره یا رهن مغازه در صورتی که تمایل به کار کردن در مغازه را دارید باید در نظر گرفته شود. اما فعالیت در این حرفه بدون وجود مغازه نیز امکان پذیر بوده و این افراد می توانند در شرکت های مختلف تعمیراتی و خدمات استخدام شده و به عنوان نصاب پکیج فعالیت نمایند. علاوه بر آن می توان با انجام تبلیغات در سایت هایی مانند دیوار و شیپور به صورت سیار شروع به کار نمود که در این صورت سرمایه ای جهت اجاره مغازه مورد نیاز نخواهد بود.

ابزار کار از مهمترین قسمت های آغاز یک فعالیت می باشد؛ ابزار کار به ویژه در مشاغل فنی از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و به اصطلاح این ابزار و وسایل عصای دست نصاب می باشند که بدون وجود آنها امکان انجام کار وجود نخواهد داشت. برای شغل نصب پکیج در ابتدا نیاز است تا نسبت به تهیه کیف ابزار که شامل مواردی مانند آچار فرانسه، انبردست، سیم چین، دم باریک و … می باشد اقدام نمود و پس از آن لوازم جانبی دیگر مانند گیج فشار هوا، تلمبه، کابل تست برق، مولتی متر و غیره را خریداری کرد. یک دریل قوی، دستگاه اتو لوله، تراز، آلن 8 و 12، سیم سیار، چکش، متر و غیره از ابزارهای مورد نیاز جهت نصب پکیج می باشند. این وسایل را می توان با هزینه ای نه چندان زیاد تهیه نموده و فعالیت خود را در حوزه نصب انواع پکیج آغاز نمود.

چگونه وارد بازار کار نصاب پکیج شویم؟

با توجه به نیازی که جامعه به نصابان پکیج دارد، سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج برای افراد علاقمند نموده است. با این کار بسیاری از افراد صاحب شغل شده و به نوعی اشتغال زایی ایجاد می شود و نیاز جامعه نیز برطرف می گردد. در این دوره های آموزشی سرفصل های مختلف و مفیدی به افراد آموزش داده می شود و کارآموزان با انواع پکیج و نحوه عملکرد آنها آشنا شده و در کارگاه های عملی که در آموزشگاه ها وجود دارد به صورت تجربی نیز با نحوه نصب و تعمیرات این وسایل آشنا می گردند.

سالانه تعداد زیادی نیروی متخصص از این آموزشگاه ها خارج می شوند و به صورت حرفه ای به نصب و تعمیرات پکیج می پردازند. مزیتی که این کلاس های آموزشی دارند عدم وجود محدودیت سنی می باشد و افراد با هر سن و تحصیلاتی که باشند می توانند در این دوره ها شرکت نموده و به کسب مهارت بپردازند. مدرک فنی و حرفه ای معتبر نصب پکیج نیز به کارآموزان در پایان دوره اعطا می گردد که این مدرک از اعتبار بالایی برخوردار بوده و جهت تقویت رزومه شغلی و همچنین مهاجرت مفید می باشد.

اساتید که در آموزشگاه ها مشغول به تدریس می باشند دارای تخصص بالایی در این امر بوده و از سواد بالایی برخوردار می باشند و پس از پایان دوره نیز در صورت نیاز اطلاعات مفیدی را در اختیار کارآموزان قرار می دهند و به نوعی افراد از پشتیبانی نامحدود دوره برخوردار می گردند.

افزایش درآمد در شغل نصب پکیج

ورود به هر شغل و حرفه ای نیازمند رعایت نکاتی می باشد تا بتوان در آن حرفه به موفقیت رسید و کسب و کار خود را بهبود بخشید. نصابان پکیج نیز می توانند با استفاده از ترفندهایی میزان درآمد خود را افزایش داده و به رونق بازار کار خود کمک نمایند. نقش تبلیغات را در پیشرفت حرفه ها مشاغل مختلف نمی توان نادیده گرفت چرا که انجام تبلیغات به صورت اصولی و درست می تواند مشتریان زیادی برای شما جذب نموده و میزان درآمدتان تا حد بسیار زیادی افزایش می یابد.

در کنار تبلیغات مناسب نیاز است تا مهارت های فنی خود را نیز بالا برده و بتوان کاری با کیفیت را به مشتری ارائه داد. از آن جایی که پکیج جزء وسایل ضروری منزل می باشد نیاز است تا نصاب های پکیج با سرعت هر چه بیشتر اقدام به نصب این وسیله نمایند. در واقع سرعت عمل بالا و حسن انجام کار می تواند مشتریان زیادی را به سمت شما کشانده و در نتیجه درآمدتان افزایش یاید.

در صورتی که تصمیم به راه اندازی مغازه دارید بهتر است مکان مغازه را در جایی پر رفت و آمد و شلوغ در نظر گرفته و ترجیحا در منطقه ای که مسکونی می باشد انتخاب نمایید.

یک نصاب و تعمیرکار پکیج باید قادر به نصب، سرویس کردن، رسوب زدایی، لوله کشی و تعمیرات پکیج و رادیاتورها باشد تا بتواند به یک نصاب حرفه ای تبدیل شده و درآمد خود را افزایش دهد. بنابراین نیاز است تا این افراد مهارت های را گسترش داده و به قول معروف در این حرفه همه فن حریف گردند.

شغل نصب پکیج

چالش های ورود به بازار کار نصب پکیج

امروزه انواع مختلفی از پکیج وارد بازار شده است و تنوع این محصول به قدری زیاد است که افراد در هنگام انتخاب پکیج دچار سردرگمی می گردند. یک نصاب و تعمیرکار پکیج بایستی با تمامی مدل ها و برندهای که برای پکیج وجود دارد آشنایی داشته و نحوه کار کردن با آنها را بداند. از جمله چالش های دیگری که نصابان پکیج با آن مواجه می باشند سختی کار می باشد. نصابان پکیج ممکن است نیاز باشد تا ساعات زیادی را مشغول به کار باشند و برای نصب پکیج با مشکلات متعددی مواجه گردند. یک نصاب و تعمیرکار پکیج باید از صبر و حوصله بالایی برخوردار بوده و در هنگام مواجهه با این مشکلات عصبانی نشده و بتواند کار خود را به درستی انجام دهد.

در ابتدای کار ممکن است نصابان پکیج به میزان درآمدی که برای این شغل تصور می کردند دست نیافته و دچار یاس و نا امیدی گردند. اما این کار صبر زیادی را می طلبد و ممکن است چند سال طول بکشد تا در این شغل به بازدهی بالایی رسید و درآمد بالایی را کسب نمود. در کنار همه این ها آشنایی با برندهای مختلف ایرانی و خارجی از مواردی است که یک نصاب پکیج باید آن را در نظر داشته باشد که در دوره های آموزشی نصب پکیج نحوه کار کردن با برندهای مختلف به کارآموزان آموزش داده می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس