میزان درآمد شغل تعمیرکار پکیج + بازارکار تعمیرات پکیج


دسته بندی: مقالات تعمیرات لوازم خانگی | انتشار: 11 ماه قبل | اشتراک گذاری:

با توجه به گسترش یافتن میزان استفاده از پکیج این نیاز به وجود آمده است که عده ای بعد از کسب آموزش ها و مهارت های لازم به تعمیر و سرویس پکیج ها بپردازند و نیازهای مردم را برطرف نمایند. سیستم پکیج یک سیستم پیچیده است که از اتصالات برقی، لوله کشی های آب و لوله کشی گاز تشکیل شده است. به دلیل همین ساختار پیچیده افراد عادی نمی توانند به درستی پکیج را عیب یابی و تعمیر کنند، از طرفی ممکن است اگر دست به انجام کاری بزنند اوضاع را بدتر کنند و آسیب بیشتری به سیستم وارد کنند در نتیجه به افرادی که در این زمینه متخصص هستند نیاز دارند. در این مطلب میزان درآمد شغل تعمیرات و تعمیرکار پکیج را به بازارکار نصاب پکیج دیواری ارا بررسی می کنیم.

معرفی شغل تعمیرات پکیج

تعمیرات پکیج یکی از مشاغل فنی پرطرفدار است که در سال های اخیر با افزایش میزان استفاده از پکیج رونق بیشتری پیدا کرده است. هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان درست کار کردن پکیج اهمیت دارد زیرا پکیج علاوه بر این که در زمستان گرمای مورد نیاز خانه را فراهم می کند در تابستان هم وظیفه دارد آب گرم مورد نیاز را تأمین کند. پس پرورش متخصصانی در زمینه تعمیرات پکیج اهمیت زیادی دارد.

یک تعمیرکار پکیج وظیفه دارد که پکیج را نصب، تعمیر و سرویس کند. او باید دوره های تخصصی لازم را بگذراند و پس از کسب دانش و مهارت کافی قدم در این شغل بگذارد. نصب پکیج هرگز توسط افراد بی تجربه و عادی امکان پذیر نیست و تنها باید توسط یک تعمیرکار متخصص که اصول ایمنی را کاملاً رعایت می کند صورت گیرد. علاوه بر مهارت ابزارهای خاصی برای تعمیر و نصب پکیج لازم هستند که ممکن است شما آن ها را در اختیار نداشته باشید.

شغل تعمیرکار پکیج

ویژگی های تعمیرکار پکیج

فردی که با این نوع تأسیسات گاز سوز سروکار دارد باید همواره تمام نکات ایمنی را رعایت کند و هرگز سهل انگاری نکند زیرا ممکن است خسارت های جبران ناپذیری را به بار آورد. یک تعمیرکار خوب باید دانش، مهارت و تجربه کافی داشته باشد و توانایی نصب و تعمیر انواع سیستم ها را داشته باشد. او باید کاملاً بر وظایف و محل قرار گرفتن قطعات تسلط داشته باشد تا در مواقع لازم قطعات را تست یا تعویض کند. یکی دیگر از مهارت های لازم برای این شغل استفاده درست از ابزارها و تست کننده ها است که او باید در این زمینه آموزش های لازم را دیده باشد.

میزان درآمد تعمیرکار پکیج

در هر شغلی که باشید، به خصوص مشاغل فنی، درآمد شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. این که چه مقدار درآمد کسب کنید اول از همه به میزان مهارت شما بستگی دارد. هر فردی که با مشکلات پکیج مواجه می شود تمایل دارد از خدمات یک تعمیرکار کار بلد و ماهر بهره مند شود. به عنوان یک تعمیرکار زمانی که مهارت شما بالا باشد مشکل سیستم را بهتر تشخیص می دهید و موجب به وجود آمدن مشکلات دیگر نخواهید شد. یا مشکل را به طور موقتی حل نمی کنید که مجدداً سیستم نیاز به تعمیر داشته باشد. این مسائل باعث جلب رضایت مشتری و افزایش تعداد مشتریان شما خواهد شد.

سرعت عمل یکی از عوامل دیگری است که بر میزان درآمد یک تعمیرکار پکیج تأثیر می گذارد. وجود آب گرم در خانه و فعالیت سیستم گرمایشی در فصول سرد بسیار ضروری است و مشتریان توقع دارند که یک تعمیرکار فوراً مشکل پکیج را تشخیص دهد و آن را تعمیر کند. هر چه سرعت عمل شما بیشتر باشد علاوه بر راضی نگه داشتن مشتری ها می توانید در روز تعمیرات بیشتری انجام دهید و پول بیشتری به دست آورید.

دستمزد هر یک از خدماتی که در زمینه نصب، تعمیر، تعویض قطعات و سرویس پکیج صورت می گیرد از جانب اتحادیه تعیین شده است و با توجه به آخرین تعرفه ها یک تعمیرکار پکیج به طور میانگین می تواند ماهانه بین ده الی بیست میلیون تومان درآمد داشته باشد.درآمد تعمیرکار پکیج

بازار کار شغل تعمیرات پکیج

از آن جا که در تمامی خانه های نوساز از پکیج استفاده می شود و با توجه به این که ساختمان سازی در تمامی شهرها از رونق خوبی برخوردار است همواره به متخصصانی نیاز است که پکیج ها را نصب، تعمیر و سرویس کنند. مردم برای نصب پکیج در خانه جدید خود به نصاب متخصص احتیاج دارند، هنگام برخورد با هرگونه مشکل در رابطه با عملکرد پکیج به تعمیرکاران ماهر نیاز دارند و حتی برای جایگزین کردن پکیج قدیمی خود با یک پکیج جدید به تعمیرکار پکیج احتیاج پیدا می کنند پس دامنه خدمات این شغل بسیار گسترده است و همواره نیاز به افرادی که در این شغل فعالیت می کنند در جامعه احساس می شود.

یکی دیگر از خدمات مهمی که تعمیرکاران پکیج ارائه می دهند سرویس کردن پکیج است. سرویس کردن به معنای تمیز کردن، رسوب گیری و رفع ایرادهای جزئی پکیج است که همگی به افزایش طول عمر، بازدهی و سلامت پکیج کمک می کنند. از آن جا که بهتر است به صورت سالانه پکیج ها سرویس شوند در این زمینه هم همواره به وجود تعمیرکاران متخصص نیاز داریم. به طور کلی شغل تعمیرات پکیج جزو مشاغل فنی پردرآمد ایران است و در این کشور از رونق خوبی برخوردار است.

سرویس تخصصی پکیج چه اهمیتی دارد؟

همان طور که می دانید ما به صورت شبانه روزی به آب گرم احتیاج داریم و پکیج مدام فعالیت می کند. در فصول سرد سال هم یک وظیفه دیگر به وظایف پکیج اضافه می شود و آن گرم کردن محیط خانه است. با توجه به این مسائل لازم است که مراقبت های لازم را انجام دهیم تا پکیج عمر بیشتری داشته باشد و مدام مجبور به تعمیر کردن آن نشویم. در داخل آب همواره املاح معدنی وجود دارند که در دراز مدت در داخل لوله ها رسوب می کنند به خصوص در مناطقی که آب سخت دارند. رسوب زدایی پکیج و سرویس کردن آن به صورت سالانه هم بازدهی سیستم را افزایش می دهد و هم موجب می شود که پکیج سالم باقی بماند.

مزایای سرویس تخصصی پکیج

  1. قبل از این که دیر شود به وجود مشکلات کوچک پی می برید

گاهی اوقات اگر به یک مشکل کوچک توجهی نشود یا آن مشکل از خود علائمی بروز ندهد در نهایت یک خرابی بزرگ به بار می آید که نیاز به وقت و هزینه بیشتری برای تعمیر دارد. زمانی که شما به سیستم خود اهمیت بدهید و به صورت سالانه آن را چک کنید با مشکلات بزرگتر رو به رو نخواهید شد.

  1. سرویس کردن از تعویض پکیج ارزان تر است

سرویس کردن و بررسی به موقع پکیج باعث می شود که آن درست کار کند زیرا شما بسیاری از ایرادهای کوچک را به موقع برطرف می کنید. پکیجی که دائماً تمیز و رسوب گیری می شود و مشکلاتش به موقع بررسی می شود طول عمر بیشتری خواهد داشت و پس از یک مدت کوتاه شما مجبور به تعویض پکیج نمی شوید.بازار کار شغل تعمیرات پکیج

  1. ایمنی شما را تضمین می کند

بعضی از مشکلات می توانند برای شما خطر آفرین باشند. سرویس منظم پکیج علاوه بر تأمین سلامت آن به حفظ امنیت شما نیز کمک می کند. اگر دودکش مسدود شود، پکیج قدیمی باشد و یا درست تعمیر نشده باشد می تواند گاز کربن مونو اسید را وارد خانه شما کند و این مسئله سلامتی شما و خانوادتان را به خطر بیاندازد.

  1. در میزان هزینه ها صرفه جویی می شود

زمانی که پکیج به طور مرتب تمیز و تعمیر می شود بازدهی آن افزایش می یابد. یعنی میزان مصرف انرژی آن بهینه می شود و در نتیجه شما باید هزینه برق، آب و گاز کمتری بپردازید. از طرف دیگر همان طور که قبلاً گفته شد مشکلات کوچک به موقع حل می شوند و باعث ایجاد خسارت های بیشتری که هزینه های بیشتری نیز به دنبال دارند نمی شوند.

شما می توانید با آموزش تعمیرات پکیج دیواری در مجتمع فنی برق یکی وارد یکی از حرفه های پردرآمد شوید. برای اطلاع از نحوه برگزاری کلاس ها و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس