آموزش نحوه راه اندازی و روشن کردن پکیج بوتان ، ایران رادیاتور و سایر برندها


دسته بندی: مقالات تعمیرات | انتشار: 9 ماه قبل | اشتراک گذاری:

پکیج از جمله سیستم های گرمایشی نوین است که به علت مزایای فراوانی که دارد جای خود را در ساختمان های مختلف باز کرده است. این وسیله را می توان به جای راه اندازی موتورخانه در ساختمان به کار برد و از دردسرهایی که برای تاسیس موتورخانه وجود دارد جلوگیری کرد. در این مقاله به آموزش نحوه راه اندازی و روشن کردن  و تنظیم انواع پکیج بوتان مدل cv424 ، m24ff و ایران رادیاتور و سایر برندها پرداخته شده است.

وظیفه پکیج تامین آب گرم مصرفی و همچنین فرستادن آب گرم به درون لوله های شوفاژ و رادیاتور و گرم کردن ساختمان می باشد. علاوه بر آن در سیستم گرمایش از کف که در سال های اخیر مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است، از پکیج برای گرم کردن لوله های به کار رفته شده در کف ساختمان استفاده می شود.

شرکت های مختلفی به تولید پکیج در انواع مختلف می پردازند که در این میان شرکت های ایرانی در رقابت با محصولات خارجی بوده و محصولات با کیفیتی را ارائه می دهند. بوتان و ایران رادیاتور از برندهای معروف ایرانی می باشند که عملکرد مناسبی را ارائه می دهند.

روشن کردن پکیج نیازمند توجه و دقت ویژه ای می باشد و ممکن است نحوه روشن کردن پکیج در برندهای مختلف کمی متفاوت باشد. روشن کردن پکیج بوتان

چگونگی روشن کردن و راه اندازی پکیج بوتان

گروه صنعتی بوتان بیش از نیم قرن است که در زمینه تولید سیستم های گرمایشی فعالیت می کند و انواع پکیج های دیواری و زمینی از آخرین تولیدات این کارخانه می باشد. پکیج بوتان را می توان یکی از برندهای مطرح و محبوب در ایران دانست که کیفیت بالای این محصول در کنار ظاهر زیبا باعث این محبوبیت شده است.

مدل های مختلفی از پکیج بوتان از جمله مدل های اپتیما، پارما، پرلا، ورونا و cv424s تولید شده است که روشن کردن آنها صورت کلی مشابهی داشته و تنها تفاوت آن در دکمه های مختلف پکیج می باشد.

چگونه پکیج بوتان مدل پارما را روشن نماییم؟

پکیج ها دارای یک کنترل پنل می باشند که دکمه های مختلفی بر روی این قسمت قرار گرفته و کنترل کردن پکیج از طریق آن انجام می شود. در قسمت کنترل پنل پکیج بوتان مدل پارما چهار قسمت وجود دارد که عبارتند از: نمایشگر فشار آب مدار آب گرمایش، ولوم انتخاب وضعیت پکیج و تنظیم دما، ولوم تنظیم دمای آب گرم و چراغ وضعیت.

جهت راه اندازی و روشن کردن پکیج بوتان مدل پارما در ابتدا باید نسبت به باز بودن شیر گاز پکیج مطمئن شد و پکیج را به برق متصل نمود.

شیرهای رفت و برگشت مربوط به رادیاتور و آب سرد ورودی در پکیج وجود دارد که باید این شیرها باز گردند.

پکیج یک فشار عملیاتی دارد که آن را توسط فشارسنج یا بارومتر می خوانند و میزان نرمال آن حدود 1.5 می باشد. در صورت کم یا زیاد بودن این فشار، یک شیر پرکن کوچک در قسمت پایین پکیج وجود دارد که با جا به جا کردن آن باید فشار را به حالت نرمال نزدیک کرد.

پکیج ها این قابلیت را دارند که می توان در فصل تابستان آنها را به وسیله ای سرمایشی تبدیل کرد و به عبارتی پکیج ها وسایلی دو منظوره می باشند. قسمت انتخاب وضعیت موجود بر روی کنترل پنل دارای سه حالت تابستانه، زمستانه و قطع موقت یا ریست پکیج می باشد که در هر فصلی که به سر می برید باید این ولوم را به همان سمت بچرخانید.

ولومی که برای تنظیم دما وجود دارد را در دمای دلخواه خود تنظیم نموده و برای تنظیم دمای آب نیز از ولوم دیگر که مخصوص دمای آب می باشد استفاده نمایید. در ولوم تنظیم دما حالتی به نام sweeper وجود دارد که تنها در مواقعی که پکیج دچار مشکل شده است و تعمیرکار به تعمیر آن می پردازد مورد استفاده قرار می گیرد و نباید برای روشن کردن پکیج ولوم را در این حالت قرار داد.پکیج بوتان مدل پارما

باید توجه داشت که در هنگام تنظیم دما، دما را در بالاترین حالت خود قرار نداد چرا که باعث می شود تا به پکیج فشار زیادی وارد شده و طول عمر آن کاهش یابد. زمانی که پکیج بر روی حالت تابستانی تنظیم است باید یکی از شیرهای آب گرم منزل باز باشد تا مشعل و پمپ پکیج شروع به کار کردن نمایند. در زمان هایی که پکیج زمان زیادی را در حالت خاموش بوده است نیاز به هواگیری آن می باشد.

چگونه پکیج بوتان مدل پرلا را راه اندازی نماییم؟

پنل کاربری در این مدل از پکیج بوتان از 5 قسمت تشکیل شده است. یک قسمت نمایشگر فشار دستگاه می باشد که توسط بارومتر باید این فشار را به حالت نرمال تنظیم کرد. یک قسمت نمایشگر دیجیتال بوده که میزان دمای تنظیم شده و دیگر اطلاعات بر روی آن نمایش داده می شود.

قیمت ولوم انتخاب وضعیت نیز که جهت انتخاب حالت زمستانی و تابستانی پکیج می باشد و ولوم تنظیم دمای آب مصرفی نیز که جهت تنظیم نمودن دمای آب می باشد. یک چراغ وضعیت برای عملکرد شوفاژ نیز در قسمت کنترل پنل وجود دارد که رنگ سبز چراغ نشان دهنده عملکرد درست در هنگام کار کردن می باشد.

برای روشن کردن این مدل از پکیج بوتان نیز مانند مدل پارما عمل کرده و موارد مختلف مانند باز بودن گاز و اتصال برق، مسیر دودکش و … کنترل و بررسی می گردد.

راه اندازی و روشن کردن پکیج بوتان مدل ورونا نیز مانند مدل پرلا بوده و کنترل پنل آن دقیقا مشابه این مدل می باشد.

چگونگی روشن کردن پکیج بوتان مدل cv424s  و اپتیما

کنترل پنل در این دو مدل پکیج بوتان شبیه به هم بوده و نحوه روشن کردن مشابهی نیز خواهند داشت. قسمت هایی مانند نمایشگر فشار، ولوم انتخاب وضعیت، ولوم تنظیم دمای آب مصرفی، ولوم تنظیم دمای مدار گرمایش و چرا وضعیت عملکرد شوفاژ بخش هایی هستند که در کنترل پنل این دستگاه ها وجود داشته و نیاز به کنترل کردن دارند.

تفاوت این دو مدل با مدل های دیگر پکیج بوتان در این است که درجه تنظیم دمای مدار گرمایش و ولوم تنظیم وضعیت تابستانی و زمستانی به صورت جداگانه می باشند. مراحل روشن کردن و راه اندازی پکیج در ابن دو مدل همانند سایر مدل های گفته شده می باشد.

روشن کردن و راه اندازی پکیج ایران رادیاتور

ایران رادیاتور از دیگر برندهای مطرح در زمینه تولید انواع سیستم های گرمایشی از قبیل شوفاژ، پکیج، آبگرمکن، رادیاتور و … می باشد که سهم زیادی از تولیدات سیستم های گرمایشی در کشور را به خود اختصاص داده است. مدل های متنوعی از پکیج ایران رادیاتور وجود دارد که انواع پرطرفدار آنها عبارتند از پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff، l24ff و l28ff. روشن کردن و راه اندازی این سه مدل پکیج تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته و تنها در یک سری جزئیات با هم تفاوت دارند.

روشن کردن پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff، l24ff: کنترل پنل در این دو مدل پکیج ایران رادیاتور شامل قسمت هایی مانند فشار سنج، ولوم تنظیم دمای آب گرم، ولوم تنظیم دمای مدار گرمایشی، ولوم تنظیم وضعیت به حالت تابستانی و زمستانی و همچنین نمایشگر دیجیتال که نشان دهنده ارورهای دستگاه، دمای تنظیم شده و اطلاعات دیگر پکیج است، می باشد.

مراحل روشن کردن این دو مدل از پکیج به این شکل است که در ابتدا باید شیر ورودی گاز باز شده و اتصال برق برقرار گردد. سپس با توجه به فصل مورد نظر وضعیت فصلی را انتخاب نموده و پس از آن شیرهای آب ورودی رفت و برگشت رادیاتورها که در قسمت زیرین پکیج می باشند کنترل گردند. در ادامه نیاز است تا فشار دستگاه نزدیک به 1.5 بار برسد و بعد از آن دمای مدار رادیاتورها و دمای آب تنظیم گردد.روشن کردن و راه اندازی پکیج ایران رادیاتور

روشن کردن پکیج ایران رادیاتور مدل l28ff: کنترل پنل این مدل نیز مانند دو مدل قبلی بوده با این تفاوت که در این مدل نمایشگر دیجیتال وجود نداشته و به جای آن چراغ کنترل وجود دارد که از طریق رنگ این چراغ می توان عملکرد صحیح پکیج را متوجه شد.

در صورتی که چراغ قرمز باشد نشان دهنده این است که در پکیج مشکل و خرابی وجود دارد. نارنجی بودن چراغ به معنای تشکیل شعله و سبز بودن آن به معنای روشن بودن دستگاه می باشد. مراحل روشن کردن آن نیز با دو مدل قبل تفاوتی ندارد و به همان شکل صورت می گیرد.

روشن کردن و راه اندازی پکیج ها در برندهای مختلف

علاوه بر بوتان و ایران رادیاتور که به تشریح نحوه روشن کردن آنها پرداخته شد، برندهای دیگری مانند ایساتیس، فرولی، تاچی، آریستون و … نیز وجود دارند که اساس روشن کردن آنها با برندهای گفته شده کاملا مشابه می باشد. تنها تفاوت ممکن می تواند در کنترل پنل دستگاه ها بوده که با کمی دقت بر روی علائم موجود در کنترل پنل می توان به روشن کردن و راه اندازی دستگاه پرداخت.

فقط این نکته را باید در نظر داشت که در همه مدل ها و برندها در ابتدا شیرهای ورودی گاز چک شده و در صورتی که نیاز است هواگیری پکیج نیز انجام گیرد.

اگر علاقه‌مند به یادگیری و ویرود به حرفه نصب و تعمیرات پکیج هستید، پیشنهاد می‌شود، آموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج را در آموزشگاه آموزش برق با ارائه مدرک فنی و حرفه ای از دست ندهید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    واتساپ
    اینستاگرام
    تماس