تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج


ما در این مقاله درباره تنظیم پکیج لورچ برای زمستان، تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج بوتان، تنظیمات پکیج ایساتیس در زمستان، تنظیم پکیج بوتان برای زمستان صحبت کرده ایم در واقع عملکرد پکیج ها یک جور می باشند فقط برند آن‌ها با یکدیگر متفاوت است که ما بطور کلی در این باره صحبت کرده‌ایم.

در این مقاله به بررسی تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج : بوتان ، ایساتیس و ایران رادیاتور و هم چنین بهترین دمای پکیج در زمستان چه درجه ای است می پردازیم . پکیج ها سیستم هایی هستند که هم برای تآمین آب گرم مورد نیاز ما در تمام فصول و هم برای تأمین گرمای مورد نیاز ما در فصول سرد سال کار می کنند.

در ادامه نحوه تغییر دادن حالت چند نوع پکیج از تابستانی به زمستانی توضیح داده شده است و شما می توانید از توضیحات این راهنما بهره مند شوید. می توانید مهارت تعمیر پکیج را با گذراندن دوره آموزش تعمیرات پکیج مجتمع آموزشی برق بصورت حرفه ای و تخصصی یاد بگیرید.

آموزش تعمیرات پکیج دیواری

در فصول گرم که تنها به آب گرم احتیاج داریم و نیازی به فعال بودن سیستم گرمایشی و روشن بودن شوفاژها نیست لازم است که پکیج را روی حالت تابستانی قرار دهیم و در فصول سرد سال که لازم است از گرمای شوفاژها نیز بهره مند شویم باید حالت پکیج را از تابستانی به زمستانی تغییر دهیم.

فراموش نکنید که سرویس کردن و بررسی پکیج قبل از روشن کردن حالت زمستانی و استفاده از سیستم گرمایشی اهمیت زیادی دارد و باعث می شود که هرگونه مشکل موجود در پکیج حل شود و تعمیرات و سرویس های لازم انجام گیرند.

به طور کلی تغییر دادن کارآیی پکیج از حالت تابستانی به حالت زمستانی کار سختی نیست و خودتان بدون نیاز به سرویسکار متخصص می توانید آن را انجام دهید. با توجه به این که انواع مختلفی از پکیج ها وجود دارند که تنظیمات آن ها کمی با همدیگر متفاوت است، نحوه تغییر دادن حالت پکیج ها از تابستانی به زمستانی هم در برندهای مختلف کمی با هم تفاوت دارد.

با این حال، معمولاً نمادهای به کار رفته برای پکیج های مختلف شبیه به همدیگر است. مثلاً برای نشان دادن حالت تابستانی معمولاً از نماد خورشید و برای نشان دادن حالت زمستانی از علامت دانه برف یا تصویر یک رادیاتور استفاده می شود.تغییر حالت تابستانی به زمستانی پکیج

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی در پکیج دیواری ایران رادیاتور

اگر پکیج ایران رادیاتور شما به تازگی نصب شده است و روی حالت خاصی تنظیم نشده است برای روشن کردن حالت زمستانی باید مراحل زیر را دنبال کنید :

 1. پکیج را روی حالت خاموش یا غیرفعال قرار دهید.
 2. شیرهای بزرگ زیر پکیج را که شیرهای رفت و برگشت شوفاژها هستند باز کنید.
 3. برای فعال کردن حالت زمستانی پکیج دیواری ایران رادیاتور همه شیرهای مربوط به رادیاتورها را باز کنید تا آب گرم در آن ها جریان پیدا کند.
 4. برای جلوگیری از بروز مشکل شوفاژها را هواگیری کنید.
 5. بعد از انجام هواگیری فشار آب پکیج را تنظیم کنید. فشار مناسب برای پکیج بین 1.5 الی 2 بار است. برای تنظیم فشار پکیج می توانید از شیر پرکن استفاده کنید.
 6. در انتها ولوم تنظیم حالت پکیج را بچرخانید و آن را روی حالت زمستانه که معمولاً با کریستال برف نشان داده می شود قرار دهید.

اگر پکیج ایران رادیاتور شما قبلاً روی حالت تابستانه تنظیم شده است و حالا می خواهید آن را روی حالت تابستانه تنظیم کنید باید از مراحل زیر پیروی کنید :

 1. ابتدا پکیج را خاموش یا غیرفعال کنید تا در اثر چرخش پمپ سراسری هوا وارد سیستم نشود.
 2. سه شیر در زیر پکیج قرار دارند که دوتای آن ها بزرگ و یکی از آن ها کوچک است. شیرهای بزرگ را که همان شیرهای رفت و برگشت شوفاژها هستند باز کنید.
 3. شیرهای تمام رادیاتورها را باز کنید تا آب در آن ها جریان پیدا کند.
 4. تمام رادیاتورها را هواگیری کنید تا به بهترین شکل گرم شوند و کار کنند.
 5. ولوم سمت چپ پکیج را که روی آن عکس رادیاتور هم کشیده شده است بچرخانید. این ولوم دارای بازه صفر تا Max است. زمانی که ولوم روی صفر تنظیم شده است یعنی رادیاتورها غیرفعال هستند و پکیج روی حالت تابستانی قرار دارد اما هر چه که ولوم را به طرف max می چرخانید دمای رادیاتورها بالاتر می رود. شما بسته به اندازه خانه و دمای هوای بیرون می توانید گرمای رادیاتورها را تنظیم کنید. سعی کنید که ولوم را روی max قرار ندهید زیرا در این حالت فشار زیادی به پکیج وارد می شود.تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری ایران رادیاتور

نحوه تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری بوتان

برای این که پکیج بوتان را از حالت تابستانه روی حالت زمستانه تنظیم کنید باید مراحل زیر را دنبال کنید :

 1. ابتدا باید پکیج را خاموش یا غیرفعال کنید.
 2. اگر فشار آب پکیج کم است باید شیر پرکن را که زیر پکیج قرار دارد باز کنید تا فشار پکیج حداقل به 1.5 بار برسد. سپس شیر پرکن را ببندید و ادامه مراحل را دنبال کنید.
 3. دودکش را بررسی کنید و از مسدود نبودن مسیر خروج گازهای مضر مطمئن شوید.
 4. شیرهای بزرگ زیر پکیج را که همان شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها هستند باز کنید.
 5. شیرهای همه رادیاتورها را باز کنید تا آب گرم داخل آن ها جریان پیدا کند.
 6. اکنون پکیج را در حالت زمستانه (معمولاً با دانه برف یا شکل رادیاتور نشان داده می شود) قرار دهید و درجه حرارت پکیج را بالا ببرید تا پکیج بوتان روشن شود.
 7. بعد از چند دقیقه نزدیک ترین رادیاتور به پکیج گرم می شود. بعد از گرم شدن همه رادیاتورها هواگیری را انجام دهید.
 8. بعد از هواگیری رادیاتورها مانند مرحله اول مجدداً فشار پکیج را تنظیم کنید.

نحوه تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری ایساتیس

تغییر دادن پکیج های دیواری ایساتیس از حالت تابستانی به زمستانی تفاوت چندانی با دو نوع پکیج دیگر ندارد. برای این که پکیج دیواری ایساتیس را وارد حالت زمستانه کنیم باید از مراحل زیر پیروی کنیم :

 1. ابتدا پکیج را خاموش کنید و اتصال برق و گاز آن را قطع کنید.
 2. دودکش را چک کنید که هیچ چیز مسیر عبور گازهای مضر را مسدود نکرده باشد.
 3. فشار پکیج را بررسی کنید و اگر لازم است با باز کردن شیر پرکن آن را تنظیم کنید.
 4. شیرهای آب رفت و برگشت مربوط به رادیاتورها را باز کنید.
 5. شیرهای ورودی تمامی رادیاتورها را باز کنید تا آب داخل رادیاتورها و لوله ها به گردش درآید.
 6. اکنون پکیج را روی حالت زمستانی قرار دهید و آن را روشن کنید. اگر ابتدا فن پکیج و پس از مدت کوتاهی مشعل روشن شدند یعنی پکیج به درستی راه اندازی شده است.
 7. اکنون چند دقیقه صبر کنید تا رادیاتورها یکی یکی گرم شوند.
 8. بهتر است که برای فعالیت بدون ایراد و بهتر رادیاتورها آن ها را هواگیری کنید. یکی از راه های نشان دهنده این که رادیاتورها به هواگیری احتیاج دارند این است که تمام قسمت های رادیاتور به صورت یکسان گرم نمی شود.
 9. بعد از این که رادیاتورها را هواگیری کردید باید فشار پکیج را تنظیم کنید زیرا در حین هواگیری رادیاتورها مقداری آب به بیرون نشت می کند.
 10. با استفاده از دکمه های روی پکیج ایساتیس می توانید دمای سیستم گرمایشی را تنظیم کنید.نحوه تبدیل حالت تابستانی به زمستانی در پکیج دیواری ایساتیس

نحوه تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری لورچ

پکیج های دیواری لورچ در انواع و مدل های مختلفی به بازار عرضه می شوند و دارای کیفیت متمایزی هستند. پکیج های دیواری لورچ مدل آریان دارای یک صفحه نمایش و ولوم هستند که به کمک آن ها می توان تنظیمات دلخواه را انجام داد و مشاهده کرد.

تمامی تنظیمات این پکیج ها با همان ولوم انجام می شود. برای قرار دادن پکیج های دیواری لورچ مدل آریان باید ولوم را بچرخانید تا روی علامت خورشید بایستد. در این حالت علامت خورشید چشمک زن می شود و با یک بار فشار دادن ولوم علامت برف ظاهر می شود.

زمانی که علامت برف ثابت شد یعنی پکیج وارد حالت زمستانه شده است. برای افزایش و کاهش دمای آب شوفاژ باید ولوم را بچرخانید تا شماره های نوشته شده در کنار نماد رادیاتور چشمک زن شوند. اکنون با یک بار فشار دادن ولوم می توان دمای رادیاتورها را تنظیم کرد.

حالت زمستانه مدل های دیگر پکیج دیواری لورچ یا سایر پکیج ها که دارای دکمه های مجزا یا لمسی هستند، با فشردن دکمه حالت زمستانه که معمولاً با دانه برف یا نماد رادیاتور نشان داده می شود فعال می شود.

برای فعال کردن رادیاتورها باز کردن شیرهای رفت و برگشت، باز کردن شیرهای رادیاتورها و هواگیری و تنظیم فشار پکیج سایر مراحلی هستند که باید طی شوند.

مجتمع آموزش برق یکی از آموزشگاه های پیشرو در زمینه آموزش نصب پکیج ، آموزرش تعمیرات کولر گازی ، آموزش نصب کولر گازی ، آموزش لوله کشی ساختمان ، آموزش تعمیرات لوازم گاز سوز و … در کشور محسوب می‌شود، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و صحبت با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *