تهران - میدان انقلاب - روبه روی دانشگاه تهران - خیابان فخر رازی - نرسیده به خیابان جمهوری - ابتدای کوچه مهر - پلاک 4

پولیش ماشین چیست؟ مزایا و معایب آن

پولیش ماشین چیست؟ مزایا و معایب آن


پولیش ماشین چیست؟ مزایا و معایب آن : پولیش خودرو به همان اندازه شستشوی خودرو مهم است. بسیاری از مردم نیازی به آن احساس نمی کنند و از این رو به تنهایی به تمیز کردن اولیه ماشین می پردازند و تمام نقص های ظاهری را پشت سر می گذارند.

اگر چه دو نوع پولیش خودرو در بازار موجود است، اما توصیه می شود از بهترین تکنیک پولیش دستی استفاده کنید که بسیار کارآمد از پولیش ماشینی است. در این مقاله ضمن آشنایی با پولیش خودرو، نحوه انجام آن، با برخی از مزایای عمده پولیش کردن خودرو خود مواجه خواهید شد.

پولیش خودرو چیست و مزایای آن

پولیش خودرو چیست و مزایای آن

پولیش خودرو چیست؟

پولیش خودرو یک ترکیب مایع ساینده ملایم است که برای تمیز کردن، صاف کردن و افزایش درخشندگی رنگ خودرو طراحی شده است. با گذشت زمان، رنگ و روکش شفاف روی بدنه ماشین شما خراش‌ های کوچک، علائم و زبری میکروسکوپی ناشی از اکسید شدن ایجاد می ‌کند. این مورد باعث می شود رنگ خودرو کسل کننده، قدیمی و غیر جذاب به نظر برسد.

افرادی که از وسایل نقلیه صرفاً برای رسیدن از مکانی به مکان دیگر استفاده می کنند، ممکن است به ظاهر خودرو توجه نکنند. اما دوستداران خودرو در همه جا می دانند که با محصولات و دانش مناسب، می توان ظاهر خودرو را تا حد زیادی بازسازی کرد. یکی از این روش ها پولیش خودرو است.

پولیش را می توان با استفاده از یک پولیش ماشینی یا با دست با یک فوم یا پد میکروفیبر اعمال کرد. آن ها در حرکات دایره ای، هر بار روی یک منطقه کوچک اعمال می شوند و با هدف از بین بردن یک لایه یکنواخت روی رنگ انجام می شوند.

هنگامی که پولیش روی هر قسمت اعمال شد، باقی مانده ها را می توان با استفاده از یک حوله میکروفیبر پاک کرد. ممکن است چندین بار در یک منطقه تلاش شود تا به سطح پایان مورد نیاز دست یابد. پولیش ها عمر رنگ را یک بار حفظ کرده و افزایش می دهند و کثیفی را که برای شستشوی عمومی خیلی سرسخت است از بین می برند.

پولیش خودرو چیست؟

پولیش خودرو چیست؟

آیا پولیش خودرو خوب است؟

پولیش خود را اگر درست استفاده کنید برخی از خش های خودرو را از بین می برد و هیچگونه عوارضی برای ماشین ندارد و پولیش خودرو برای خودرو،خوب است.

پولیش خودرو چه نوع خراش هایی را می تواند از بین ببرد؟

پولیش خودرو تنها قادر به از بین بردن خراش های بسیار ریز در لایه شفاف بدنه ماشین است. پولیش نمی تواند خراش های وارد شده روی پوشش پایه که معمولاً به رنگ سفید ظاهر می شوند را به طور کامل از بین ببرد. پولیش ‌ها فقط به گونه ‌ای طراحی شده ‌اند که واقعاً رنگ را به صورت آینه ‌ای اصلاح کنند.

به منظور مقابله با خراش های شفاف تر پوشش، می توان به جای آن از تکنیک های دیگری استفاده کرد. متداول ترین روش، ترکیب نامیده می شود. ترکیبات هنوز هم مانند پولیش ها استفاده می شوند و در قالب مایع حاوی مواد ساینده وجود دارند، اما سطح سایش بالاتری در مقایسه با پولیش ها دارند.

این بدان معنی است که آن ها قادر به از بین بردن موثر آسیب های پوشش شفاف هستند. البته به خاطر داشته باشید که آن ها نمی توانند با خراش های عمیق تری که به لایه پایه نفوذ کرده اند مقابله کنند، زیرا این کار به افزودن رنگ نیاز دارد.

پولیش خودرو چه نوع خراش هایی را می تواند از بین ببرد؟

پولیش خودرو چه نوع خراش هایی را می تواند از بین ببرد؟

خودرو قبل از پولیش چقدر باید تمیز باشد؟

در حالت ایده آل، خودرو باید از نظر ظاهری تمیز باشد. این بدان معنی است که آلودگی زدایی برای حذف قطرات، حشرات و گرد و غبار، چربی زدایی و سپس شستشو باید قبل از پولیش خودرو انجام شود. این ها همه فرآیند هایی هستند که به انجام پولیش بهتر کمک می کنند و سطح را بهبود می بخشند. ما توصیه می کنیم دو بار در سال یا هر شش ماه یک بار – ترجیحاً بهار و پاییز – پولیش خودرو را انجام دهید.

خودرو قبل از پولیش چقدر باید تمیز باشد؟

خودرو قبل از پولیش چقدر باید تمیز باشد؟

مقایسه پولیش دستی و ماشینی خودرو

قبل از این که وارد فرآیند شویم، مهم است که بین پولیش دستی و ماشینی تمایز قائل شویم. می توان از هر یک از این تکنیک ها یک پایان خوب به دست آورد. با این حال، پرداخت ماشینی در مقایسه با پولیش دستی بهتری است. پولیش دستی ریسک کمتری دارد، زیرا بعید است که به همان اندازه لایه شفاف را پاک کنید. برای یک مبتدی کامل، معمولاً بهتر است با پولیش دستی شروع کنید.

پولیش ماشینی به تجربه و مهارت بیشتری نیاز دارد. پولیش کردن ماشین توسط خودتان امکان پذیر است، با این حال، اکثر صاحبان خودرو تخصص یا اعتماد به نفس لازم را ندارند که ماشین خود را به تنهایی پولیش کرده و از دستگاه های مخصوص استفاده کنند.

مقایسه پولیش دستی و ماشینی خودرو

مقایسه پولیش دستی و ماشینی خودرو

نحوه پولیش کردن خودرو

در مورد پولیش خودرو هیچ روشی برای همه وجود ندارد. دارایی ارزشمند شما از مواد مختلفی تشکیل شده است که به تکنیک های پرداخت متفاوتی نیاز دارد. هر ماده نیاز به یک محصول اختصاصی دارد تا زیبایی خود را نشان دهد و درخشندگی آن را افزایش دهد.

برای مثال، سطوح کروم باید ابتدا بررسی شوند تا مشخص شود که آیا کروم واقعی، اندود، رنگ شده یا روکش شده است یا خیر. باید کاملا تمیز شود. اگر چرخ ‌های کرومی را تمیز می‌ کنید، برای از بین بردن گرد و غبار ترمز، حشرات و سایر آلاینده ‌ها از یک واشر فشار استفاده کنید. از طرف دیگر، می توانید آن را با بخار تمیز کنید.

قسمت های ساخته شده از آلومینیوم ممکن است در طول زمان کسل کننده به نظر برسند. به همین دلیل است که باید مرتباً جلا داده شود و براق شود. فقط توجه کنید که آلومینیوم نرم تر از کروم است، بنابراین در هنگام پولیش این قسمت ها، دقت بیشتری به جزئیات لازم است.

سطوح پلاستیکی راحت تر تمیز و نگهداری می شوند. اما مانند سایر مواد، پلاستیک‌ ها نیز می‌توانند به مرور زمان کسل ‌کننده و بی ‌جان به نظر برسند، به خصوص اگر از آن ها غفلت شده باشد. شما باید آن را به طور کامل تمیز کنید و با خمیر دندان یا محصولاتی که به طور خاص برای پلاستیک ساخته شده اند، آن ها را جلا دهید.

در بخش بعدی از مقاله، ما در مورد چگونگی پولیش کردن خودرو برای گرفتن بهترین نتیجه بحث خواهیم کرد. این موضوع شامل آماده سازی مناسب رنگ است، که یک مرحله ضروری برای مراقبت از آن قبل از این که حتی به فکر برداشتن پولیش باشید، می باشد. برای صیقل دادن درست یک ماشین، باید مطمئن شوید که با رنگ کاملاً تمیز و لخت سر و کار دارید. در این جا خلاصه ای از نحوه انجام پولیش خودرو وجود دارد:

 • ماشین را با استفاده از فوم برفی از قبل بشویید.
 • چرخ ها را تمیز کنید.
 • از تکنیک شستشوی ایمن (روش دو سطلی) برای تمیز کردن رنگ با شامپوی بدون موم استفاده کنید.
 • هرگونه واکس یا درزگیر را پاک کنید.
 • رنگ را با استفاده از پاک کننده ریزش آهن و قطران پاک کن، از نظر شیمیایی آلودگی زدایی کنید.
 • با استفاده از خاک رس خودرو، رنگ را به طور فیزیکی ضد عفونی کنید.
 • ماشین را با استفاده از یک حوله میکروفیبر یا هوای فشرده خشک کنید.
 • برای حذف هر گونه باقی مانده رنگ از محلول پانل پاک کنید.
 • قبل از پرداخت مطمئن شوید که رنگ کاملاً عاری از گرد و غبار است.
 • روی هر پلاستیک چسب بزنید.
نحوه پولیش کردن خودرو

نحوه پولیش کردن خودرو

تجهیزات مورد نیاز در پولیش خودرو

نوع تجهیزاتی که شما در پولیش خودرو به آن نیاز دارید بستگی به این دارد که آیا می خواهید پولیش ماشینی را انجام دهید یا ماشین را با دست پولیش کنید. برای پولیش دستی ماشین به تجهیزات کمتری نیاز خواهید داشت. در این جا خلاصه ای از تجهیزات برای هر تکنیک آورده شده است.

برای پولیش دستی و ماشینی به مایع پولیش، پد های میکروفیبر یا فوم، پارچه های میکروفیبر، چراغ بازرسی، نوار چسب، محلول پاک کن پنل و عمق سنج رنگ نیاز دارید. در حالتی که اگر بخواهید پولیش ماشینی را انجام دهید به دستگاه پولیش خودرو دو کاره یا چرخشی و صفحات پشتی برای اتصال پد به دستگاه نیاز دارید.

تجهیزات مورد نیاز در پولیش خودرو

تجهیزات مورد نیاز در پولیش خودرو

اقدامات پس از انجام پولیش خودرو

پولیش یک فرآیند نهایی نیست. شما نباید آن را رها کنید زیرا در این صورت رنگ بدون محافظت می ماند. پولیش معمولاً یک مرحله آماده سازی قبل از استفاده از موم یا درزگیر از نوع سرامیکی است. بنابراین لازم است پس از انجام پولیش خودرو نیز اقدامات محافظه کارانه ای را انجام داد تا از آسیب به بدنه خودرو جلوگیری کرد.

ماندگاری نتایج پولیش خودرو چقدر است؟

ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که ماندگاری نتایج پولیش خودرو چقدر است؟ این موضوعبستگی به این دارد که از چه پوشش محافظی استفاده شود. بسته به شرایط محیطی، مالکیت و روال شستشو، احتمالاً نتایج پولیش معمولی دو تا سه ماه ماندگار است. اگر به دنبال هزینه درزگیر سرامیکی باشید، این بازه زمانی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

مزایای پولیش خودرو

مزایای پولیش خودرو چیست؟ بسیاری از مردم نیازی به پولیش خودرو احساس نمی کنند و از این رو به تنهایی به تمیز کردن اولیه ماشین می پردازند و تمام نقص های ظاهری را پشت سر می گذارند. اگر چه دو نوع پولیش خودرو در بازار موجود است، اما توصیه می شود از بهترین تکنیک پولیش دستی استفاده کنید که بسیار کارآمد از پولیش ماشینی است. در بخش زیر، با برخی از مزایای عمده پولیش کردن خودرو مواجه خواهید شد.

 1. از بین بردن خراش های روی بدنه خودرو
 2. محافظت در برابر آسیب های نور خورشید
 3. محافظت از رنگ خودرو
 4. پوشش عیب رنگ خودرو
 5. اضافه کردن براقیت و درخشندگی به بدنه خودرو
 6. نامرئی کردن لکه های خودرو
 7. بهبود ارزش فروش مجدد خودرو

از بین بردن خراش های روی بدنه خودرو

هنگامی که وسیله نقلیه در جاده حرکت می کند، امکان جلوگیری از خط و خش وجود ندارد. با این حال، پولیش ماشین می تواند به طور موثر خراش هایی را که به اندازه کافی عمیق نیستند را از سطح ماشین شما پاک کند و ظاهری صاف و یک دست به رنگ خودروی شما ببخشد.

این مقالات را حتما بخوانید : اجزای سیلندر خودرو و معرفی آنها ، دینام خودرو چیست و نحوه کارکرد آن

محافظت در برابر آسیب های نور خورشید

رنگ پریده، تغییر رنگ، و اکسیده شدن علائم معمولی هستند که به دلیل قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید رخ می دهند. از این رو بهترین نوع پولیش خودرو را از متخصص خودرو تهیه کنید و اجازه دهید به عنوان یک سپر محافظ بین خودرو و اشعه خورشید عمل کند. لازم است این فرآیند توسط متخصصان و صافکاران ماهر خودرو انجام شود.

 محافظت از رنگ خودرو

پولیش ماشین یک لایه محافظ صاف و نازک به رنگ ماشین شما می دهد که اجازه نمی دهد ذرات چسبنده روی رنگ شما گیر کند که در هنگام شستشو پاک نمی شوند. از این رو به جلوگیری از نفوذ آلودگی در رنگ خودروی شما کمک کرده و آن را سالم حفظ می کند.

پوشش عیب رنگ خودرو

گاهی اوقات ماشین شما با علائم رنگ بدی باقی می ماند که در چرخش و پوشش های رنگ ناهموار ظاهر می شوند. پولیش خودرو بهترین راه حل برای رفع این مزاحمت با صاف به نظر رسیدن رنگ بر روی سطح خودرو است و باعث می شود به عنوان یک خودروی کاملا جدید به نظر برسد.

اضافه کردن براقیت و درخشندگی به خودرو

پولیش ماشین بی عیب و نقص باعث می شود رنگ بدنه خودرو ظاهری درخشان تر و براق تر داشته باشد که حتی پس از گذشت سال ها اثر آن باقی می ماند. استفاده از واکس ماشین بر روی وسیله نقلیه، آن درخشندگی را که با گذشت سال ها از بین رفته است را باز می گرداند.

 نامرئی کردن لکه های خودرو

از دیگر مزایای پولیش خودرو این است که نقاط سر سختی است که روی رنگ ماشین شما وجود دارد، از بین می رود. اگر چه پولیش های ماشین پاک کننده نیستند و بنابراین نمی توانند لکه ها را از بین ببرند، اما تشخیص آن ها از طریق رنگ صاف شده بسیار سخت تر می شود. می توانید تصور کنید که ماشین شما چقدر تمیز به نظر خواهد رسید.

 بهبود ارزش فروش مجدد خودرو

یک رنگ بریده بریده و محو شده بدنه خودرو سلامت ماشین شما را نشان می دهد که ارزش فروش مجدد ماشین شما را کاهش می دهد. بنابراین برای توضیح نرخ فروش مجدد، باید وسیله نقلیه خود را از داخل و خارج نگهداری کنید. خوشبختانه، پولیش خودرو می‌ تواند ظاهر کسل ‌کننده خودروی شما را با درخشش بخشیدن به آن باز سازی کند.

معایب پولیش ماشین ( عوارض پولیش ماشین )

قبل از پولیش کردن ماشین یا استفاده از هر یک از تکنیک‌ های اصلاح و تقویت رنگ بدنه خودرو مانند واکس بدنه خودرو، مهم است که خطرات موجود را درک کنید. پولیش یک فرآیند برگشت نا پذیر است، هنگامی که یک لایه از لایه شفاف را بردارید، نمی توانید آن را برگردانید.

روکش شفاف که در بالای پوشش رنگی قرار می گیرد، نقش محافظتی دارد تا از آن در برابر اشعه ماوراء بنفش و کثیفی محافظت کند تا به حفظ رنگ آن کمک کند. برداشتن لایه ای از پوشش شفاف با پولیش، فقط باید در صورت لزوم و با احتیاط انجام شود تا از برداشتن سطوح بیش از حد لایه شفاف و به خطر افتادن یکپارچگی پوشش رنگی زیر آن جلوگیری شود.

خطرات پولیش خودرو

خطرات پولیش خودرو

از آن جایی که نمی توانید ضخامت پوشش شفاف را به صورت بصری ببینید، ایمن ترین رویکرد استفاده از عمق سنج رنگ است. این وسیله به شما این امکان را می‌ دهد تا اطلاعاتی در مورد میزان پوشش شفافی که می‌ توانید با خیال راحت پاک کنید به دست آورید. هنگامی که متوجه شدید که با چه مقدار رنگ کار می کنید، بهترین روش این است که ابتدا از روش سایش کم استفاده کنید، سپس اگر نیاز به استفاده از سایش بیشتر دارید، می توانید آن را تقویت کنید.

عمر پولیش خودرو

نمی توان بطور دقیق گفت که عمر پولیش خودرو چقدر است اما می توان این را با خیاطی راحت گفت که عمر پولیش خودرو کم نیست و ماندگاری زیادی دارد و باید توجه کرد عمر پولیش خودرو بستگی به روش کار و نگهداری شما از این دستگاه نیز دارد.

دوره های دیگری که در این آموزشگاه برگزار می شود عبارت اند از : آموزش نقاشی خودرو ، آموزش جلو بندی سازی ، آموزش تعویض روغنی ، آموزش تعمیرات گیربکس ، آموزش تعمیرات ایسیو و … می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *